RADIO7

#добреналаштоване

Загублений у Карпатах Ігор Грищенко розповів про свої 4 доби у горах та порятунок

Загублений у Карпатах Ігор Грищенко розповів про свої 4 доби у горах та порятунок

34-річний киянин Ігор Грищенко – лижник та тренер з екстремальних видів спорту – у палаті Закарпатської обласної лікарні поспілкувався із закарпатськими рятувальниками. Про 4 доби у засніжених Карпатах, порятунок у будинку лісника та прибуття допомоги – далі пряма мова.

Ігор ГРИЩЕНКО

лижник

Піднялися на Гимбу, думали спуститися на Шипіт, але налетів туман, пішов рясний сніг. Піднялися з товаришем, але зрозуміли згодом, що не туди повернули. Слава Богу, у нас були камуси. Потім стемніло. Із Віталіком ми загубилися, я зрозумів: потрібно спуститися до лісу, адже тут мете і нічого не видно. Навіть на відстань витягнутої лижної палки. Я виставляв уперед палицю, втикав її – не міг зрозуміти, куди йду, повністю втратив орієнтир. Спустився до лісу, відкопав сніг, викопав таку лунку, поклав лижі і на них спав. Щоправда, кожні 15 хв зігрівався — вставав, танцював, плескав у долоні. Потім вдягнув лижі і почав спускатися уздовж річки, крізь кущі, кучугури. Був такий язик зі снігу, який чудом не зніс. Друга холодна ніч була. На щастя, товариш на День народження подарував термос, у потічку набирав воду до термосу. Багато пив води, адже у мене з собою  не було їжі, я 4 доби не їв. Потім набрів до хати лісника. Першим ділом знайшов там чорничне варення, заварив на воді какао і випив. І тоді тільки зрозумів, що зі мною. У мене був такий загублений стан: не розумів живий я, чи мертвий. Розпалив піч на дровах (у лісника усе у хатинці було). Коли побачив своїх рятівників, якраз топив пічку. Побачив маячки – і не вірив, що це реально. Але це прийшла допомога, і це було дуже сильно.

Знайденого в Карпатах туриста Ігоря Грищенка, планують транспортувати до спеціалізованої лікарні у Києві. Про це сьогодні повідомила речник ГУ ДСНС у Закарпатській області Наталія Батир.

«На Закарпатті несприятливі погодні умови. Коли погодні умови покращаться і виліт буде дозволено, його буде транспортовано до Києва санавіацією ДСНС», – повідомила Н.Батир.

З її слів, таким є рішення медиків, які лікують І.Грищенка. «Якщо є нагальна потреба, щоб госпіталізували людину до спеціалізованого закладу у зв’язку із його травмами, лікарі приймають відповідне рішення, якщо у них немає відповідної техніки або обладнання», – пояснила вона.

Речниця ДСНС Закарпаття зазначила, що транспортування до Києва може відбутися сьогодні упродовж дня, якщо покращаться погодні умови.

http://uzhinform.com/

Leave a Reply