RADIO7

#добреналаштоване

З’явилася перспектива обміну українського політв’язня Сущенка — адвокат

З’явилася перспектива обміну українського політв’язня Сущенка — адвокат

Низка нещодавніх подій дає надію щодо можливого обміну українського журналіста Романа Сущенка, незаконно утримуваного в Росії.

Таку думку висловив його адвокат Марк Фейгін, пише Укрінформ.

«Побував сьогодні в колонії у Романа Сущенка. У нього все нормально. Також можна сказати, що напередодні українських парламентських виборів відбувалися різні події, які вселяють певний оптимізм. Ймовірно, як варіант передбачається передача Сущенка Україні для відбування покарання. І ймовірно — обмін. Однак треба, щоб українська сторона проявила активність у цьому питанні. Тож перспектива, нехай поки що доволі примарна, але є», — сказав Фейгін.

Він також розповів, що Сущенко перебуває сам у камері, але планується, що адміністративна комісія продовжить його перебування в так званому «безпечному місці» колонії на три місяці — починаючи з 5 серпня.

Нагадаємо, кореспондент українського інформагентства «Укрінформ» у Франції Роман Сущенко був затриманий у Москві у вересні 2016 року, коли приїхав до Росії відвідати родичів. У жовтні 2016-го ФСБ РФ висунула Сущенку офіційне звинувачення у шпигунстві.

4 червня 2018 року суд у Москві визнав винним у «шпигунстві» і засудив до 12 років колонії суворого режиму українського журналіста Романа Сущенка. Засуджений Сущенко в останньому слові не визнав провини.

12 вересня 2018-го захисник Марк Фейгін повідомив, що Роман Сущенко готовий просити про помилування.

Сущенка етапували в колонію № 11 в Кіровській області Росії. Там він перебуває в так званому «безпечному місці», щоб уникнути можливих конфліктів та інцидентів з іншими в’язнями.

Джерело: https://hromadske.ua/posts/zyavilasya-perspektiva-obminu-ukrayinskogo-politvyaznya-sushenka-advokat

Leave a Reply