RADIO7

#добреналаштоване

З початку 2019 року в Україні від кору померло шестеро людей

З початку 2019 року в Україні від кору померло шестеро людей

В Україні з початку цього року від кору померло 6 осіб, а всього на кір захворіло 8,5 тис. осіб, з яких дві третини – діти. Про це повідомляє РБК-Україна, посилаючись на Facebook Центру громадського здоров’я.

Так, відповідні дані повідомив завідувач відділу стратегії імунізації Центру громадського здоров’я МОЗ Олександр Заіка.

“З початку січня на кір захворіло 8,5 тис. людей і вже 6 померли. Минулого року ми маємо 55 тисяч захворілих і 16 померлих, це за весь рік”, – зазначив лікар.

При цьому, як зазначив Заіка, дві третини захворілих – діти.

Лікар підкреслив, що люди, які не дбають про щеплення своїх дітей, в тому числі і від кору, зокрема через релігійні переконання, наражають на небезпеку не тільки себе, а й оточуючих.

“У першу чергу, вони не дбають про свою безпеку, і про оточуючих. Якщо взяти 100 осіб, то в будь-якому випадку 2-3 особи з них будуть мати медичні протипоказання до щеплення – важкі імунодефіцитні стани тощо. Вони не можуть отримати це щеплення по медичних показах, але коли інші 95 будуть захищені, в тому числі і щепленням проти кору, то в такий спосіб вони убережуть цих людей”, – сказав завідувач.

Він підкреслив, що летальні випадки – це наслідок відсутності щеплення проти кору і пізнього звернення за допомогою.

“Я вас закликаю, перше – вакцинуйтеся, і друге – вчасно звертайтеся за медичної допомогою. Зверніться до терапевта або педіатра зі своєю дитиною, він перевірить вакцинальний статус ваш або вашої дитини”, – сказав Заіка.

Також зазначається, що дорослі, які були щеплені в дитинстві, можуть зробити ще одне щеплення проти кору, а тим, хто втратив відомості про вакцинацію, варто зробити необхідні щеплення.

Також на Буковині нещеплених дітей не пускатимуть до навчальних закладів. Таке рішення ухвалила місцева влада, інформує УНІАН. Медики кажуть, що за останній тиждень в області захворіло півтори сотні дітей, а це на 30% більше, ніж торік.  Не всі школи дотримуються постанови МОЗ про недопуск невакцинованих дітей до навчання. А деякі батьки підробляють довідки про щеплення.

Нагадаємо, Міністерство охорони здоров’я до кінця тижня планує скликати спеціальну комісію з розгляду питання необхідності оголошення епідемії кору в Україні.

 

Leave a Reply