RADIO7

#добреналаштоване

Ювілейна десята «Ужгородська регата» стала рекордною!

Ювілейна десята «Ужгородська регата» стала рекордною!

Вчора  в місті над Ужем провели традиційний літній фестиваль «Ужгородська регата». У веселому змаганні цьогоріч зареєстрували найбільшу в історії фесту кількість команд-учасників – аж 32 «шхуни» випливли з Підзамкового «порту» (пляж біля Підзамкового моста, правий берег). Знаковим стало й те, що до ужгородської флотилії долучилися боржавська, тисянська та латорицька.

Учасники, як завжди, креативили у створенні плавзасобів (нагадаємо, за умовою змагань це мали бути немоторні судна, саморобні конструкції), використанні оригінального декору й костюмів.

Традиційно фінішували на лівому березі Ужа, за мостом Масарика, де й відбулося підбиття підсумків. Для всіх учасників змагань провели посвяту в «моряки закарпатського флоту» (зокрема, водою з Ужа, Боржави, Латориці й Тиси) і нагородили переможців.

У номінації «Летючий Голландець» (найшвидше судно) перемогла команда «Кояк 3», яка пропливла всю дистанцію за 19 хв, у номінації «Веселий роджер» (найоригінальніше судно) – команда «Площа Петефі», «Чорна каракатиця» (найшвидше судно серед саморобних) – команда «Форель у кущах, яфини», у номінації «Ноїв ковчег» (найчисельніший екіпаж) – команда АС/DC, яка складалася з 30 членів екіпажу.

Варто додати, що у сплаві Ужем брали участь «моряки» різного віку, наймолодшому – 3 роки. Фестиваль мав й екологічну мету – учасники збирали сміття, яке їм траплялося на шляху.

До фесту долучилися й Рух підтримки закарпатських військових, міська організація захисту тварин «Барбос». Учасники «Ужгородської регати» також висловили солідарність із полоненими моряками (під час сплаву використовували символіку, зокрема прапори морського флоту України), побажали аби наші хлопці якнайшвидше повернулися додому та запросили їх на «Ужгородську регату – 2020».

Makhanets Alex

    Leave a Reply