RADIO7

#добреналаштоване

Вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 29-ої річниці виведення радянських військ із Афганістану

Вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 29-ої річниці виведення радянських військ із Афганістану

Сьогодні в Ужгороді на Православній набережній біля монументу «Скорботна мати» відбулися урочистості до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 29-ої річниці виведення радянських військ із Афганістану. Представники духовенства провели молебень та освятили меморіальну плиту та монумент, присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих у ході бойових дій в різних країнах. З вітальними словами виступили керівники Закарпатської обласної адміністрації Геннадій Москаль, заступник голови Закарпатської обласної ради Петро Грицик, Ужгородський міський голова Богдан Андріїв, керівники товариств, які об’єднують ветеранів та нинішніх захисників України в зоні АТО.

Ужгородський міський голова Богдан Андріїв у своєму виступі відзначив, що вже 29 років, майже три десятиліття, відділяють нас від кривавої війни в Афганістані, яка забрала життя понад 3 тисяч наших співвітчизників. Ще стільки ж стали інвалідами, а більше сотні тисяч у зовсім молоді роки посивіли і отримали звання ветеранів. Кожен четвертий військовий, який брав участь у десятилітній військово-політичній спецоперації Радянського Союзу в Афганістані – українець. «Багатьом учасникам бойових дій довелося і зараз, впродовж останніх 4 років, стати на захист незалежності, миру і спокою нашої України. Саме їм ми значною мірою завдячуємо за якісну і швидку підготовку нинішнього покоління юнаків, які тримають оборону на сході країни, у зоні АТО. Саме афганці беруть активну участь у волонтерському русі, допомагають у реабілітації тих, хто нині повернувся з передової. Щиро дякую за вашу мужність і відданість своєму обов’язку. Вклоняюся родинам, чиї долі зламали жорстокі непоправні втрати. Матерям і дружинам, коханим, які десятиліттями розділяють тягар спогадів про минулі війни з тими, хто повернувся. Здоров’я усім вам, благополуччя і найголовніше – миру усій нашій Україні!», – сказав у вітальному слові Богдан Андріїв.

Голова Закарпатської обласної Спілки ветеранів війн Михайло Куцкір згадав про тих, кого вже немає серед живих, привітав побратимів зі святом. «Бо коли закінчується війна, це завжди свято», – сказав ветеран. Михайло Куцкір від імені ветеранів-афганців подякував міській владі, особисто міському голові Богдану Андріїву за вирішення питання надання земельних ділянок, якого афганці чекали дуже давно. А керівник Ужгородського міського товариства учасників афганської війни Василь Понзель вручив міському голові медаль за допомогу та підтримку ветеранів-афганців.

До пам’ятника «Скорботна мати» керівники Закарпаття, Ужгорода, правоохоронних та силових структур, дипломати, бойові побратими поклали квіти, військові салютували пострілами. За розпорядженням міського голови Богдана Андріїва за активну участь у роботі Ужгородського міського товариства учасників афганської війни Української спілки ветеранів Афганістану грамотами Ужгородської міської ради нагородять членів міського товариства учасників афганської війни: Наталію Алябіну, Ганну Балух, Закіра Геюшева, Василину Ковач, Володимира Малогіна, Юрія Матічина, Світлану Сохіну, Людмилу Стрижовець, Олександра Шиповича, Валентину Юрікову.

Leave a Reply