RADIO7

#добреналаштоване

Депутати облради переймалися станом доріг, вакцинації, безкоштовним зубопротезуванням та надрами

Депутати облради переймалися станом доріг, вакцинації, безкоштовним зубопротезуванням та надрами

У четвер, 15 лютого, у малому залі Закарпатської облради свої засідання провела постійна комісія з питань екології та використання природних ресурсів під головуванням Оксани Біров. В її роботі взяли участь також керуючий справами виконавчого апарату облради Юрій Гузинець, керівники державних установ, структурних підрозділів ОДА й облради.

На початку засідання депутати заслухали директора департаменту житлово-комунального господарства, будівництва та інфраструктури ОДА Едуарда Маляра, який поінформував присутніх про внесення змін та доповнень до Регіональної програми з ремонту та утримання автодоріг загального користування на 2015-2018 роки та про Програму розвитку прикордонної інфраструктури в Закарпатській області на 2018-2022 роки.

Три питання, що стосувалися стану надання стоматологічної допомоги населенню краю, виконання в області у 2017 році вимог Закону України «Про екстрену меддопомогу»; внесення змін до Програми забезпечення медикаментами, виробами медичного призначення та проведення безкоштовного зубопротезування ветеранів війни та пільгової категорії населення області на 2017-20121 роки, – інформувала в.о.директора департаменту охорони здоров’я ОДА Тетяна Міцьо. На запитання голови комісії Оксани Біров, як впроваджується медична реформа на Закарпатті та яка ситуація з отриманням обіцяних МОЗ України 10 тис вакцин від кору, Тетяна Василівна коротко відповіла:

– Сподіватимемося, що у рамках проведення медичної реформи, держава гарантуватиме надання безоплатних стоматологічних послуг дітям, пільговій категорії населення, учасникам бойових дій, – зазначила Тетяна Міцьо, додавши: – Що стосується вакцин, то вчора ввечері в область надійшли з обіцяних МОЗ України 10 тис. вакцин від кору лише 2 тисячі, які після перерозподілу між регіонами нам надала Дніпропетровщина. Звісно, цього недостатньо для повної вакцинації в краї.

Далі члени комісії уважно розглянули профільні питання, винесені на розгляд 10-ї сесії облради. Зокрема: про надання Про  надання  гірничого відводу приватному акціонерному  товариству «Будавтодор» (Геївське родовище  будівельних пісків (Південна ділянка)); про погодження клопотання товариства з обмеженою відповідальністю «Тисагаз» про внесення змін до спеціального дозволу на користування надрами.

Щодо першого питання, то на адресу Закарпатської облради надійшов лист від приватного акціонерного товариства «Будавтодор» щодо надання Акту гірничого відводу з метою розробки Геївського родовища  будівельних пісків в Ужгородському районі, розташованої у 500 м на захід від села Руські Геївці.

– Можливість розробки Геївського родовища будівельних пісків підтверджується копією спеціального дозволу на користування надрами, рішенням Великогеєвецької сільської ради, – зазначивприсутній директор департаменту екології та природних ресурсів ОДА Сергій Рішко, додавши: – У разі схвалення депутатським корпусом облради проекту рішення, вдасться врегулювати питання користування надрами місцевого значення у межах території Закарпатської області. Тим паче, що дане питання не потребує залучення бюджетних коштів

Щодо другого питання, то на адресу облради також надійшов лист від ТОВ «Тисагаз» щодо надання погодження на внесення змін до спеціального дозволу на користування надрами Русько-Комарівського газового родовища Закарпатської області з метою видобування вуглеводнів.

За словами головного еколога краю, у 1997 році було отримано спеціальний дозвіл на користування надрами Русько-Комарівського газового родовища року для видобування вуглеводнів строком до 04.12.2013 року.

– Однак, під час користування надрами було виявлено дані про нові властивості, якість та кількість корисних копалин після проведення державної експертизи відповідних геологічних матеріалів відповідно до Положення про проведення державної експертизи та оцінки запасів корисних копалин, виникла необхідність у внесенні змін до спеціального дозволу на користування надрами Русько-Комарівського газового родовища, – зауважив Сергій Васильович, підкресливши, що дане питання також не потребує залучення бюджетних коштів.

Розглянувши всі питання, запропоновані для розгляду 10-ї сесії облради, членини комісії – Андрій Шекета, Мирон Помпель та Юрій Гуледза внесли ряд слушних зауважень та пропозицій. Тож, остаточне рішення тепер прийматиме депутатський корпус облради під час проведення засідання сесії 22 лютого п.р.

Leave a Reply