RADIO7

#добреналаштоване

ВІРТУАЛЬНИЙ ПІДРУЧНИК ДЛЯ МОЛОДІ З БІОЕТИКИ ПРЕДСТАВЛЯТЬ У ПАНАМІ

ВІРТУАЛЬНИЙ ПІДРУЧНИК ДЛЯ МОЛОДІ З БІОЕТИКИ ПРЕДСТАВЛЯТЬ У ПАНАМІ

Мобільний застосунок, приготований Дикастерією в справах мирян, сім’ї та захисту життя, щоб допомогти молоді знаходити відповіді на фундаментальні запитання на теми життя.

 

Чи штучне запліднення – це єдина альтернатива у випадку безпліддя? Що таке природні методі регулювання народжуваності. Що означає померти гідно? Наукові пояснення, навчання Церкви та свідчення, пов’язані з тими та іншими схожими запитаннями, зібрані в мобільному додатку «Keys to bioethics» – віртуальному підручнику з біоетики, приготованому Дикастерією в справах мирян, сім’ї та захисту життя в співпраці з паризькою фундацією «Jérôme Lejeune».

 

Застосунок буде представлений молоді в Панамі. Його можна безкоштовно завантажити на пристрої з ОС «Android», завершується приготування App для «iOS». Існують італійська, англійська та іспанська версії додатку.

 

Запитання та відповіді на теми життя

 

У презентаційній статті д-р Ґабріелла Ґамбіно, Заступник Секретаря Дикастерії, пояснює, що йдеться про підручник для молоді із запитаннями та відповідями щодо фундаментальних запитань людського життя: розвиток людської істоти від хвилини зачаття, статевість та ґендер, хвороба, смерть, аборт і дослідження стовбурових клітин, евтаназія й донорство органів. Ідея створити додаток для мобільних пристроїв виникла на основі такого ж посібника в паперовій формі, який Фундація «Jérôme Lejeune» приготувала з нагоди ВДМ 2013 в Ріо-де-Жанейро.

 

Практичний засіб

 

«Чисто випадково, декілька місяців тому мені потрапила в руки паперова копія цього підручника, й пробуючи уявити собі, як привабити увагу підлітків до біоетичних тем, використавши нагоду ВДМ в Панамі, я подумала про своїх дітей та їхніх ровесників: вони завжди тримають у руках смартфон, в якому шукають відповідь на будь-які запитання», – розповідає Ґабріелла Ґамбіно, пояснюючи ідею створення такого застосунку, як «практичного засобу», за допомогою якого юнаки й дівчата могтимуть шукати відповіді на поширені в наш час запитання, «які не легко розрізняти у світлі справжнього блага».

 

«ВДМ – додає вона, – це надзвичайна нагода для навернення та зростання у вірі для сотень тисяч юнаків і дівчат з усього світу, але один з найбільших викликів полягає в тому, щоби показати їм, що віра та моральне життя тісно пов’язані. Віра вирішальним чином просвічує людський розум щодо розуміння істини та добра. В цьому значенні застосунок має на меті стати засобом для того, щоби пробудити в молоді прагнення істини».

http://catholicnews.org.ua/keys-bioethics-virtualniy-pidruchnik-dlya-molodi-z-bioetiki

Makhanets Alex

    Leave a Reply