Військові на вулицях і збільшені штрафи: Париж готується до нової хвилі протестів “жовтих жилетів”

Французька влада готується до нової хвилі протестів “жовтих жилетів”, попереджаючи про обмеження і заходи безпеки після того, як минулої суботи протестувальники вчинили погроми в центрі Парижа. Про це повідомляє “Європейська правда” з посиланням на французьке видання Le Figaro. Зокрема, влада заборонила демонстрації в районі Єлисейських полів і Тріумфальної арки. Крім того, секретар МВС Франції Лоран Нуньєз попередив, що штрафи за порушення тепер складатимуть 138 євро замість 38, які були раніше. Також на вулицях, окрім поліцейських, будуть розміщені військові, яким дозволено відкривати вогонь у разі виникнення загрози для їхнього життя. Учасники руху “жовтих жилетів” за таких умов не збираються зменшувати масштаб своїх акцій. “Ми не здамося, всі на Париж”, “Ми повертаємося в Париж” – саме під такими гаслами організатори протестів закликають прибічників мобілізуватися до 19-ї хвилі протестів. Влада низки міст заборонила проведення демонстрацій. Зокрема, протестувати цими вихідними заборонили в Марселі, Бордо та Тулузі. Проте велика акція очікується в Ніцці, де має відбутися офіційний візит президента Китаю Сі Цзіньпіна.

Нагадаємо, 15 березня було останнім днем французьких “Великих національних дебатів”, розпочатих президентом Еммануелем Макроном з метою відповісти на вимоги руху “жовтих жилетів”. Протестувальники відкидають дебати як порожні слова і частину кампанії Макроном перед виборами до Європейського парламенту у травні. Вони розгнівані високими податками та економічною політикою Макрона. У своєму онлайн-заклику до суботніх протестів організатори заявили, що хочуть, щоб цей день став “ультиматумом” для уряду. 16 березня учасники протестів “жовтих жилетів” розгромили у центрі Парижа на Єлисейських полях та прилеглих вулицях магазини відомих марок та підпалили кілька ресторанів, газетних кіосків і відділення банку. Внаслідок підпалу відділення банку постраждали 11 осіб, які проживали в квартирах над ним. За даними МВС Франції, тільки на акції протесту в Парижі були присутні близько 10 тисяч осіб, по всій країні участь у демонстраціях взяли 32 тисячі людей. За даними правоохоронців, постраждали 17 поліцейських і 42 протестувальники. Близько 240 демонстрантів були затримані.
Джерело: https://www.unian.ua/world/10489095-viyskovi-na-vulicyah-i-zbilsheni-shtrafi-parizh-gotuyetsya-do-novoji-hvili-protestiv-zhovtih-zhiletiv.html

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *