Вчені знайшли спосіб визначати якість води за кілька хвилин

Вчені знайшли спосіб визначати якість води за кілька хвилин

Сучасні тести на якість води проводяться в лабораторіях і вимагають дорогого обладнання та вміння.

Вчені з Північно-Західного університету (США) розробили технологію, що дозволяє за кілька хвилин зрозуміти, чи є в воді антибіотики або шкідливі метали, — повідомляє Phys.org.
“Система тестування схожа на тест на вагітність: замість того, щоб відправляти пробірку в лабораторію і чекати тижнями, можна взяти кілька крапель рідини і дочекатися появи візуального маркера”, — сказав Халід Елам, один з авторів статті.
В основі тесту — вміння бактерій визначати якість води за допомогою молекулярних “смакових сосочків”. Під час випробувань вчені “навчили бактерії подавати візуальні сигнали в присутності забруднювачів”.
“Технологія пройшла перевірку в Парадайз, в штаті Каліфорнія, місцевості, знищеній пожежами рік тому. Там ми відчули свою систему в воді, куди вочевидь потрапило багато токсичних металів. Розробка показала, що вона здатна виявити присутність забруднюючих речовин підвищеного рівня не гірше, ніж стандартні тести, але набагато швидше і набагато дешевше”, — заявили автори новації.
Уточнюється, що, крім отруйних металів, система може знаходити в воді антибіотики і малі молекули, а для легшого транспортування та продажу її можна піддавати сухому заморожуванню.
Viktor

Leave a Reply