RADIO 7

добре налаштоване

Австралія призупинила договір щодо екстрадиції з Гонконгом

Австралія призупинила договір щодо екстрадиції з Гонконгом

 

Австралія оголосила про припинення дії договору про екстрадицію з Гонконгом. Причиною стало прийняття владою Китаю закону про захист національної безпеки цього регіону. Про це заявив прем’єр-міністр Австралії Скотт Моррісон, повідомляє Sydney Morning Herald.

“Ми не виключаємо широкого тлумачення закону про забезпечення національної безпеки в Гонконзі, що може призвести до затримання на його території австралійських громадян. Це викликає у нас серйозне занепокоєння. Тому в цих умовах Австралія припиняє дію угоди з Гонконгом про екстрадиції”, — заявив він.

Крім того, Моррісон повідомив, що жителі Гонконгу, які зараз знаходяться в Австралії за робочою або навчальною візою, зможуть продовжити її на термін до п’яти років з можливістю подальшого отримання виду на проживання.

Китай прийняв закон про нацбезпеку Гонконгу, який фактично позбавляє міста статусу автономії і суттєво посилює покарання за дії, які загрожують нацбезпеці. Голова КНР Сі Цзіньпін підписав указ про набуття чинності з 30 червня закону про захист національної безпеки Гонконгу.

Сенат США прийняв закон, який передбачає накладення санкцій на окремі особи та компанії Китаю, які підтримують обмеження автономії Гонконгу. У відповідь Китай пригрозив США “жорсткими контрзаходами” на тиск з-за Гонконгу.

Як відомо, Гонконг — окремий адміністративний регіон у складі Китаю. Великобританія передала протекторат над Гонконгом Китаю в 1997 році. Відповідно до спільної китайсько-британської декларації та основного закону Гонконгу, території надана широка автономія до 2047 року за формулою “одна країна, дві системи”. Вона гарантує свободи, якими не користуються в Китаї.

Джерело: https://www.rbc.ua/ukr/news/kitay-prinyal-zakon-natsbezopasnosti-gonkonga-1593505794.html

Viktor

Leave a Reply