RADIO7

#добреналаштоване

Вчені висунули нову гіпотезу про останні дні Олександра Македонського

Вчені висунули нову гіпотезу про останні дні Олександра Македонського

Вчені запропонували нову версію смерті Олександра Македонського. Полководець міг страждати рідкісним синдромом Гійєна – Барре.

Можливо, в останні дні свого життя Олександр Великий був повністю паралізований і його вважали мертвим завчасно, пише Science Daily .

Доктор Кетрін Хол, старший викладач медичного факультету Данідін і практикуючий лікар, вважає, що таємниця смерті Олександра Великого може бути остаточно розгадана. На її думку, великий воїн зустрів свою смерть завдяки неврологічного розладу під назвою синдром Гійєна-Барре (СГБ).

Синдром Гійєна-Барре являє собою множинне ураження периферичних нервів. Доктор Хол вважає, що діагноз СГБ, який виник в результаті зараження бактерією Campylobacter pylori витримує перевірку наукової строгості як з класичної, так і з медичної точок зору.

Більшість описів смерті Олександра зосереджені на його лихоманці і болю в животі. Проте, доктор Хол говорить, що опис того, як він залишився при здоровому глузді, майже не привертає уваги. Вона вважає, що він захворів гострим руховим варіантом аксонної невропатії СГБ, який викликав параліч, але без сплутаність або втрати свідомості.

Кетрін Хол відзначає, що раніше діагностування смерті грунтувалося на наявності або відсутності дихання, але не пульсу. Якщо врахувати параліч і знижену потребу в кисні, то здається цілком імовірним, що його дихання могло стати практично непомітним. Звідси вона робить висновок, що полководця вважали мертвим завчасно.

“Я хотіла стимулювати нові дебати і дискусії і, можливо, переписати підручники історії, стверджуючи, що справжня смерть Олександра була на шість днів пізніше, ніж вважалося раніше. Його смерть може бути найвідомішим випадком псевдотанатозу або помилкового діагнозу смерті, коли-небудь зареєстрованого” , – сказала вона.

Доктор Хол вважає, що люди все ще цікавляться Олександром, бо він був психологічно складною людиною, якого вважали героєм-воїном.

“У той час як сучасний аналіз намагався бути більш широким, існує бажання спробувати зрозуміти його життя якомога більш докладно. Незмінна таємниця причини його смерті продовжує викликати інтерес. Елегантність діагнозу СГБ в якості причини його смерті полягає в тому, що він пояснює багато різноманітних елементів і перетворює їх в єдине ціле”, – зауважила доктор Кетрін Хол.

джерело: https://techno.nv.ua/ukr/popscience/strashna-smert-vcheni-visunuli-novu-gipotezu-pro-ostanni-dni-oleksandra-makedonskogo-50002905.html

Makhanets Alex

    Leave a Reply