RADIO7

#добреналаштоване

В Ужгородській міській раді повідомили про кількість субсидіантів та правила нарахування допомоги

В Ужгородській міській раді повідомили про кількість субсидіантів та правила нарахування допомоги

За опалювальний період із жовтня 2018 по квітень 2019 року до департаменту за призначенням субсидії звернулося 2534 сімей.

Загальна кількість отримувачів субсидії – 4813 домогосподарств, із них до початку цього року звернулися 4677, а за 4 місяці 2019-го – 136 домогосподарств (грошова форма).

Автоматично перераховано субсидії на опалювальний період із 1 жовтня 2018 року 2632 домогосподарствам.

Щороку з травня проводиться перепризначення субсидій на новий період. Цього року автоматичне перепризначення субсидій стосуватиметься близько 2 тис. домогосподарств Ужгорода.

Однак, є домогосподарства, яким необхідно звернутися до департаменту з новою заявою та декларацією. Це стосується осіб, яким субсидію призначено не на всіх зареєстрованих, а на тих осіб, що фактично проживають у помешканні, орендарів житла, внутрішньо переміщених осіб, сімей, у складі яких є непрацюючі особи працездатного віку, в котрих або відсутні доходи, або вони менші мінімальної заробітної плати, та сімей, в який відбулися зміни у складі протягом останнього року, а також домогосподарств, в яких в опалювальний період розмір плати за житлово-комунальні послуги в межах соціальної норми не перевищував обсягу обов’язкового відсотка платежу.

Додатково звертаємо увагу, що житлова субсидія не призначається у разі отримання інформації про наявність заборгованості зі сплати обов’язкової частки платежу за житлово-комунальні послуги та платежів ОСББ (у разі його наявності) на оплату витрат на управління багатоквартирним будинком, загальна сума якої перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Літня субсидія розраховується на основі доходів громадян, отриманих у 3-4 кварталах 2018 року.

Якщо у травні субсидію перепризначено на новий період 2019-2020 рр., у жовтні її розмір на опалювальний сезон буде розраховано автоматично. До уваги братимуться доходи 1-2 кварталів 2019 року.

На сьогодні існують два механізми монетизації субсидії: готівковий та безготівковий. Виплата житлових субсидій у готівковій формі здійснюється:

– особам, які одержують пенсії, – Мінсоцполітики через Пенсійний фонд України шляхом перерахування органами Пенсійного фонду України коштів на пенсійні рахунки в уповноважених банках або через виплатні об’єкти АТ “Укрпошта”, де особа одержує пенсію, відповідно до укладених договорів;

– особам, які не одержують пенсії, – Мінсоцполітики через АТ “Ощадбанк” шляхом перерахування коштів для здійснення грошових переказів через платіжну систему “Система термінових переказів “Швидка копійка” або шляхом зарахування на поточні рахунки, відкриті в АТ “Ощадбанк”. Виплата грошових переказів через платіжну систему “Система термінових переказів “Швидка копійка” або зарахування таких коштів на поточні рахунки, відкриті в АТ “Ощадбанк”, регулюються нормативно-правовими актами АТ “Ощадбанк” та Національного банку. Договір про виплату житлової субсидії у готівковій формі укладається Мінсоцполітики та АТ “Ощадбанк”, в якому, зокрема, визначається порядок інформаційної взаємодії під час виплати житлової субсидії у готівковій формі особам, які не одержують пенсії.

Тим сім’ям, у яких станом на травень-червень наявні борги за комунальні послуги, після сплати заборгованості або її реструктуризації буде виплачуватися субсидія у безготівковій формі. Ті домогосподарства, котрі добросовісно сплачують за житлово-комунальні послуги, отримуватимуть субсидію «живими коштами».

Прес-служба Ужгородської міської ради

Leave a Reply