RADIO7

#добреналаштоване

В Ужгороді з’явилася нова міні-скульптурка

В Ужгороді з’явилася нова міні-скульптурка

Цього разу скульптор Михайло Колодко зобразив відому постать угорського поета, автора державного гімну Угорщини – Ференца Келчеї. Нова міні-скульптурка зустрічатиме всіх гостей «Угорського дому», адже розміщена прямо біля входу, на залізних перилах.

Встановлення міні-скульптурки стало можливим за сприяння Генерального консульства Угорщини в Ужгороді.

Йожеф Бугайла, Генеральний консул Угорщини в Ужгороді своєю промовою відкрив захід та привітав присутніх з відзначенням Дня угорської культури.

«Вже протягом 30-ти років ми відзначаємо наше свято, але останні роки це займає у нас декілька днів, адже всі програми неможливо вмістити в один. Ференц Келчеї у свої 33 роки, тобто 196 років тому, написав рідні нам рядки, які знає кожен угорець – національний гімн», – розповів Генеральний консул.

Крім того, Йожеф Бугайла зауважив, що такі спільні зібрання є чудовим приводом згадати тисячолітні традиції, корені та власну ідентичність, зміцнювати їх та передати наступному поколінню: «Нації та народи, які не пам’ятають свого минулого не мають і майбутнього».

Ласло Зубанич, голова Закарпатського угорського культурного інституту провів невелику лекцію для гостей, де розповів про життя Ференца Келчеї, його твори та ставлення до життя.

Додамо, що музику до вірша Ференца Келчеї написав композитор Ференц Еркель, який теж має власну міні-скульптурку в Ужгороді. Знаходиться вона біля вхідних дверей, на стіні Ужгородської дитячої школи мистецтв.

Урочисто відкрили міні-скульптуру Йожеф Бугайла та Олександр Шпеник, директор Українсько-угорського навчально-наукового інституту УжНУ, після чого запросили гостей до неформального спілкування.

Джерело: http://life.ko.net.ua/?p=74095

Leave a Reply