RADIO7

#добреналаштоване

В УЖГОРОДІ ПРЕДСТАВИЛИ ВИСТАВКУ РОБІТ ЕММИ ЗАЙЦЕВОЇ “ЕСКІЗИ ЖИТТЯ”

В УЖГОРОДІ ПРЕДСТАВИЛИ ВИСТАВКУ РОБІТ ЕММИ ЗАЙЦЕВОЇ “ЕСКІЗИ ЖИТТЯ”

2 червня 2018 року в культурно-історичному центрі «Совине гніздо» в Ужгороді відкрилася виставка робіт театральної художниці, заслуженого діяча мистецтв України Емми Зайцевої. Експозиція переносить глядача у театр: макети декорацій, костюми й ескізи – все це пропонує увазі відвідувачів майстриня. Виставка приурочена до Дня народження мисткині, який вона святкувала саме 2 червня.

Емма Зайцева – художник-сценограф, член Національної спілки театральних діячів України, чотирикратний лауреат обласної театральної премії ім. братів Ю.-А. Шерегіїв, лауреат премії Національної спілки театральних діячів України в галузі сценографії імені Федора Нірода та інших нагород. Навчалася в Туркменському державному училищі імені Ш. Руставелі (клас Донатара Чариєва) та Рівненському державному гуманітарному університеті. З 1998 року й по сьогодні – головний художник Закарпатського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. Братів Шерегіїв. Вона є автором оформлення близько сотні театральних вистав та концертів на сценах Ужгорода, Рівного, Мукачева, Києва, Дніпра.

Виставка «Ескізи життя» – це своєрідний звіт 20-річної роботи Емми Зайцевої у облмуздрамтеатрі імені братів Шерегіїв. «Представлена експозиція складається із макетів до вистав та театральних костюмів і ескізів до них, – розповідає художниця. – Усі ці вистави давали у нашому театрі з 1998 року й до нині, тож це такий собі звіт моєї роботи».

Загалом глядачу пропонують оглянути макети декорацій і костюми до близько 15 вистав, як-от: «Орфей та Еврідіка», «Назар Стодоля», «Вуйцьо з крилами», «Сватання на Гончарівці», «Крок від любові» тощо.

Як неодноразово підмічали її колеги, Емма Зайцева любить використовувати м’які декорації – тюлі, драпування тощо. «Над кожною роботою працюю, як востаннє», – зізнається художниця.

Процес створення антуражу для вистави довготривалий: спочатку, зі слів художниці, вона спілкується з режисером, аби зрозуміти його бачення й бажання, тоді береться за прочитання п’єси.  «Пропускаю її через себе, формулюю власний погляд та втілюю переживання у декораціях, – розповідає художниця. – Якщо режисер мені довіриться, готова вести його за собою – тоді результат часто перевершує сподівання». Із десятків ескізів та макета декорацій цілий цех працівників створює атмосферу вистави.

Над розробкою кожного ескізу працювати доводиться довго, аж допоки на папері не з’явиться саме те, що задовільнить уяву художниці.

Оглянути виставку Емми Зайцевої «Ескізи життя», яка, до речі, проходить у рамках відзначення 15-річчя закарпатської газети “Неділя”, можна до 6 червня 2018 року.

Джерело: Культурно-мистецька фундація Brovdi Art

 

Leave a Reply