RADIO7

#добреналаштоване

Медреформа у селах Закарпаття гальмується: фельдшерів не вистачає, техніки й обладнання обмаль

Медреформа у селах Закарпаття гальмується: фельдшерів не вистачає, техніки й обладнання обмаль

У районах медреформа поки що не працює, а тільки ускладнює життя і роботу лікарів. У селі Туря Ремети, що на Перечинщині, майже один лікар на три з половиною тисячі людей. Щодня під кабінетом лікаря довжелезні черги, приблизно 20-30 людей. Лікар Іванна Кецук, пояснює, зараз усе навантаження на ній, а через велику кількість пацієнтів не може приділити кожному належної уваги. Через сезон відпусток пацієнтів ще й додалося. Немало часу витрачається і на паперову тяганину. Більшість приладів закуповували за власний кошт. Пряма мова:

Не відобразилася медреформа і на заробітній платі. Лише налякала медсестер та лаборантів перспективою скорочення. Зарплата мінімальна, усі надбавки зняли. Лаборант з 25 річним стажем Наталія Січ розповіла:

Проблем багато, а фінансування нема, з реформою чи без. Районна влада через необхідність реорганізації медзакладів до 1 липня не може запустити програму І-ХЕЛС, після запуску у планах з 12 амбулаторій у районах залишити 7. Три передати під опіку Перечинської ОТГ, а дві переобладнати у фельшерські пункти.

Джерело: Сіріус-ньюс.

Leave a Reply