RADIO7

#добреналаштоване

Українсько-американська ракета Antares полетіла на МКС

Українсько-американська ракета Antares полетіла на МКС

Ракета “Антарес”, розроблена за участю української сторони, вивела на орбіту автоматичний вантажний транспортний корабель “Cygnus”, на борту якого 3724 кілограми корисного вантажу NASA для Міжнародної космічної станції.

Запуск ракети відбувся 11 серпня о 01:01 за київським часом з Центру космічних польотів на острові Воллопс, штат Вірджинія, повідомляє Конструкторське бюро “Південне”.

“Ракета-носій “Антарес” складається з двох ступенів. Основну конструкцію першого ступеня розробило ДП “КБ “Південне” та виготовило ДП “ВО ПМЗ” у кооперації з українськими підприємствами “Хартрон-АРКОС”

(Харків), “Київприлад” (Київ), “Хартрон-ЮКОМ” (Запоріжжя), “ЧЕЗАРА”, “РАПІД” (Чернігів) та інших на замовлення корпорації Northrop Grumman (США)… Згідно з контрактом у Конструкторському бюро “Південне” в режимі реального часу здійснювали технічну підтримку пуску, приймання й оброблення телеметричної інформації. Українські фахівці в повному обсязі забезпечили виконання всіх операцій у своєму секторі відповідальності”, – ідеться в повідомленні.

Слід наголосити, що у рамках програми “Антарес” українська сторона виконала весь комплекс робіт з проєктування, відпрацювання та виготовлення матеріальної частини основної конструкції першого ступеня для ракети-носія.

Як зазначається, основне завдання місії корабля “Cygnus” — доправлення провізії та речей для екіпажу, матеріалів для наукових досліджень і вивезення з МКС та подальша утилізація у щільних шарах атмосфери відпрацьованого вантажу.

Щодо “Антарес”, усього з 2013 року ракета-носій, частково вироблена в Україні, стартувала 15 разів, 14 з них – успішно.

Джерело.

Владислав

    Leave a Reply