RADIO7

#добреналаштоване

Угорщина купила “Голгофу” закарпатця Мігая Мункачі за 9,3 млн євро

Угорщина купила “Голгофу” закарпатця Мігая Мункачі за 9,3 млн євро

Угорський уряд придбав монументальну картину “Голгофа” художника Мігая Мункачі, який походить із міста Мукачево, за 3 млрд форінтів (9,3 млн євро).

 

Уряд Угорщини сплатив колекціонеру мистецтва суму в 3 мільярди форінтів. Ця покупка означає, що тепер державі належать всі три частини знаменитої «Христової трилогії» Мігая Мункачі.

Раніше Угорщина придбала картину “Ecce Homo!” (1896), а потім полотно “Христос перед Пілатом” (1881) у Канадської галереї Гамільтона за 5,7 млн. доларів США.

Переговори з колекціонером у 2015 році, не завершилися успіхом. Зокрема, заступник голови національного банку Угорщини Ференц Герхардт повідомляв, що банк готовий сплатити за картину 6 млн доларів США, але власник попросив 9 млн доларів США, Адже аукціон Christies та Sotheby’s оцінив шедевр у 10 млн доларів США.

“Голгофа” з’явилася на світ в 1884 році. Художник приступив до роботи після того, як написав 16 ескізів.

Паризький торговець Charles Sedelmeyer викупив права у митця на цю картину та виставляв її в Австрії, Німеччині, Англії, де картину переглянули понад 80.000 осіб, а пізніше у США. Там картину придбав John Wanamaker, один із засновників сучасного рекламного бізнесу. Він помістив її у своєму будинку в Чікаго. Проте  там у 1911 році сталася пожежа – але картина дивом вціліла, хоча її вирізали з рами та кинули на сніг.

Спадкоємці виставили картину на аукціоні Sotheby’s. Там картину придбав Джуліан Бек, перепродав її у 2004 році Угорському колекціонеру та підприємцю Імре Паку, виходцю з Мукачева. Про це розповіли у канцелярії прем’єр-міністра Віктора Орбана.

Джерело: https://zak-kor.net/50915-ugorschina-kupila-golgofu-zakarpatcya-mgaya-munkach-za-93-mln-yevro.html

Makhanets Alex

    Leave a Reply