Угорщина купила “Голгофу” закарпатця Мігая Мункачі за 9,3 млн євро

Угорський уряд придбав монументальну картину “Голгофа” художника Мігая Мункачі, який походить із міста Мукачево, за 3 млрд форінтів (9,3 млн євро).

 

Уряд Угорщини сплатив колекціонеру мистецтва суму в 3 мільярди форінтів. Ця покупка означає, що тепер державі належать всі три частини знаменитої «Христової трилогії» Мігая Мункачі.

Раніше Угорщина придбала картину “Ecce Homo!” (1896), а потім полотно “Христос перед Пілатом” (1881) у Канадської галереї Гамільтона за 5,7 млн. доларів США.

Переговори з колекціонером у 2015 році, не завершилися успіхом. Зокрема, заступник голови національного банку Угорщини Ференц Герхардт повідомляв, що банк готовий сплатити за картину 6 млн доларів США, але власник попросив 9 млн доларів США, Адже аукціон Christies та Sotheby’s оцінив шедевр у 10 млн доларів США.

“Голгофа” з’явилася на світ в 1884 році. Художник приступив до роботи після того, як написав 16 ескізів.

Паризький торговець Charles Sedelmeyer викупив права у митця на цю картину та виставляв її в Австрії, Німеччині, Англії, де картину переглянули понад 80.000 осіб, а пізніше у США. Там картину придбав John Wanamaker, один із засновників сучасного рекламного бізнесу. Він помістив її у своєму будинку в Чікаго. Проте  там у 1911 році сталася пожежа – але картина дивом вціліла, хоча її вирізали з рами та кинули на сніг.

Спадкоємці виставили картину на аукціоні Sotheby’s. Там картину придбав Джуліан Бек, перепродав її у 2004 році Угорському колекціонеру та підприємцю Імре Паку, виходцю з Мукачева. Про це розповіли у канцелярії прем’єр-міністра Віктора Орбана.

Джерело: https://zak-kor.net/50915-ugorschina-kupila-golgofu-zakarpatcya-mgaya-munkach-za-93-mln-yevro.html

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *