RADIO7

#добреналаштоване

У вільному доступі з’явилися особисті дані 533 млн користувачів Facebook

У вільному доступі з’явилися особисті дані 533 млн користувачів Facebook

Facebook знову опинився в центрі неприємного конфлікту, який ставить під загрозу велику кількість користувачів. Соціальну мережу завжди критикували за те, як вона зберігає особисту інформацію. Побоювання виглядають виправданими, оскільки в Інтернеті циркулює база даних, що включає дані про понад 533 млн зареєстрованих облікових записів Facebook.

Експерту з безпеки на ім’я Алон Гал вдається отримати безкоштовний доступ до інформації, яка включає дані про людей із 106 різних країн. Сюди входить понад 11 млн користувачів Facebook у Великобританії та більше 32 млн у США. Схожі цифри щодо користувачів, що живуть на європейському континенті.

Facebook Zuckerberg Leaked

Ситуація досить неприємна, оскільки дані включають ідентифікатор Facebook, повні імена, дні народження, номери телефонів, адреси електронної пошти та інші біографічні дані, включаючи дату реєстрації облікового запису. Інформація підходить для цільових кампаній з маркетинговою метою, але може створити багато проблем, якщо потрапить до рук хакерів.

Компанія також підтвердила витік інформації. За даними Facebook, це пов’язано з уразливістю, яку було вилучено в 2019 році. Однак дані є загальнодоступними на деяких форумах хакерів. Їх завантаження навіть не вимагає сплати певної суми, оскільки це можна зробити безкоштовно.

Незалежне розслідування Motherboard показує існування чат-бота в Telegram, який пропонує за окрему плату доступ до інформації, зібраної таким чином хакерами. Це ще один доказ того, що облікові записи Facebook не забезпечують такого високого рівня безпеки, як ми, мабуть, хотіли б.

На побутовому рівні зміна паролю та перехід на більш безпечну комбінацію доступу – лише один із способів захистити себе. Двофакторні системи автентифікації також дуже корисні, оскільки вони додають ще один рівень безпеки для онлайн-акаунтів.

На жаль, компанії не вперше не вдається захистити дані багатьох своїх користувачів. Іронія полягає в тому, що персональні дані Марка Цукерберга також включені до цього масиву інформації.

Джерело.

Leave a Reply