RADIO7

#добреналаштоване

У центрі Ужгорода під час будівельних робіт знайшли невідомий підземний хід

У центрі Ужгорода під час будівельних робіт знайшли невідомий підземний хід

Про це повідомили у спільноті “Save Uzhhorod”, пише Depo.Закарпаття.

Підвальне приміщення, яке виявили випадково, – у формі склепіння розміром приблизно 60 кв. м.

“В історичному ареалі Ужгорода виявлено досі невідомі підземні ходи. Земляні роботи на об’єкті культурної спадщини проводяться без належних дозволів та попередньої археологічної експертизи. Просимо вжити відповідних заходів”, – повідомили у сіпльноті.

Провідний інспектор відділу охорони культурної спадщини департаменту культури Закарпатської ОДА Костянтин Куцов, який прибув на місце, повідомив:

“Підвальне приміщення у формі склепіння. Десь 60 квадратів. Кам’яне , але частина під мурована цеглою. Чекаю археолога”.

У “Save Uzhhorod” додають, що неподалік як мінімум з початку XVIII століття знаходилась броварня під назвою Пивний дім (нім. Herrschaftliches Brauhaus). В інвентарних записах казенної домінії Унґвар за 1728 та 1763 роки є детальні описи цього об’єкту. Броварнею володіла казенна домінія, яка здавала її в оренду поміщикам. В документах латиною вона фігурувала як Braxatorium, себто броварня.

Назва цього будинку визначила і назву вулиці на століття вперед. Протягом XIX століття теперішня вулиця Довженка, на якій розміщувалась будівля, також носила назву Пивний дім (угор. Sörház utca).

Вже станом 1763 рік в описах майна домінії міститься інформація про те, що стара броварня згоріла дотла під час великої пожежі, і поміщику довелось відбудувати заново Пивний дім. Об’єкт втратив своє значення з побудовою у 1781 році великого винного льоху та шпихліру, нині знаного як Совине Гніздо.

Джерело:https://zak.depo.ua/ukr/zak/u-tsentri-uzhgoroda-pid-chas-budivelnikh-robit-znayshli-nevidomiy-pidzemniy-khid-20190701987335

Makhanets Alex

    Leave a Reply