RADIO7

#добреналаштоване

У США та Канаді у диких оленів виявили «хворобу зомбі»

У США та Канаді у диких оленів виявили «хворобу зомбі»

У США щонайменше у 24 штатах, а також у двох провінціях Канади дикі олені та лосі страждають від хронічної виснажливої хвороби (CWD) — неврологічного захворювання, яке також називають як «хвороба зомбі». Про це пише CNN з посиланням на Центр з контролю і профілактики захворювань США, інформує Громадське.

Захворювання вражає центральну нервову систему тварин, у хворих особин можуть спостерігатися різке зниження ваги, порушення координації, а також млявість.

Дослідники вважають, що це може зробити тварини більш агресивними і змусить менше боятися контактів з людьми.

Захворювання відноситься до того ж сімейства, що і хвороба Крейтцфельда-Якоба, яку вчені описують як «швидко поступальний, незмінно фатальний нейродегенеративний розлад».

Вчені припускають, що хвороба передається між тваринами через біологічні рідини.

Наразі немає ніяких доказів того, що хвороба може поширитися на людей, однак Центр з контролю і профілактики захворювань США попередив мисливців, щоб вони не полювали і не їли потенційно заражене м’ясо тварин.

«Хвороба зомбі» вперше виявлена була ​​в диких лосів у Колорадо в 1960-х роках і у диких оленів в 1981 році. Про випадки захворювання також повідомлялося в Канаді, Норвегії та Фінляндії.

Джерело: https://hromadske.ua/posts/u-ssha-ta-kanadi-u-dikih-oleniv-viyavili-hvorobu-zombi

Leave a Reply