У Білорусі відкрили кримінальні справи через протести. Про кількість затриманих ще не повідомляють

У Білорусі відкрили кримінальні справи через протести. Про кількість затриманих ще не повідомляють

У Білорусі порушили кримінальні справи через масові протести напередодні 9 серпня та насильство до працівників міліції. Організаторам протестів загрожує від 8 до 15 років позбавлення волі. Проте поки влада не повідомляє про кількість затриманих і постраждалих протестувальників.

Про це повідомляє «Белта» з посиланням на главу Слідчого комітету Білорусі Івана Носкевича.

Кримінальні справи порушили за різними частинами ст. 293 Кримінального кодексу Білорусі (масові заворушення). Правоохоронці продовжують шукати причетних до протестів — для цього вони вилучили записи з камер спостереження.

Протести відбулися в Мінську та в «інших регіонах країни» та «супроводжувалися насильством до співробітників поліції». Носкевич каже, що десятки правоохоронців постраждали, але не каже, скільки протестувальників постраждали.

За даними комітету, протестувальники використовували як зброю сміттєві контейнери, лавки, палиці, каміння, тротуарну плитку, скляні пляшки та легкозаймисті рідини. На місцях подій працюють понад 100 слідчих, заявив Носкевич.

Ще він каже, що «багато хто з підозрюваних» затримані (але не вказує конкретну кількість) у стані алкогольного сп’яніння.

По завершенні голосування 9 серпня в Білорусі оприлюднили результати державного екзит-полу на президентських виборах. За їхніми даними, за чинного главу держави Олександра Лукашенка (він 26 років на посаді) проголосували 79,7% виборців.

Люди, незгодні з оголошеними результатами, вийшли на акції протесту в різних містах Білорусі. ЗМІ повідомляють про насилля з боку правоохоронців та щонайменше кількох постраждалих учасників. Щоправда, офіційно влада це не підтверджує.

На тлі протестів опозиційна кандидатка в президенти Білорусі Світлана Тіхановська закликала правоохоронців та військових зупинити насильство та «пам’ятати про те, що вони частина народу».

Джерело: hromadske

 

Діана

Leave a Reply