RADIO7

#добреналаштоване

Синевир чарує красою

Синевир чарує красою

Найбільше озеро Українських Карпат. Розташоване в Міжгірському районі Закарпатської області. Входить до складу Національного природного парку “Синевир” та вважається його найцікавішим об’єктом.

Озеро “Синевир” знаходитьсяна висоті 989 метрів над рівнем моря, його площа від 4 до 5 гектарів, середня глибина становить 8—10 м, ну а максимальна — 22-24 м.

Воно утворилося в результаті потужного зсуву, спричиненого землетрусом близько 10 тисяч років тому. Гірські кам’янисті породи стали на шляху швидкого струмка, утворивши греблю і повністю перегородивши вузьку долину. Улоговина, що при цьому виникла, заповнилася водою трьох гірських струмків. Після зсуву вода все-таки знайшла вихід у вузькому тілі греблі і озеро стало проточним.

Синевірське озеро має форму трохи спотвореного чотирикутника – маленькі миси утворюють незначні затоки. На середині водойми, немов зіниця величезного блакитного ока, розташовується маленький острів площею всього кілька метрів. Ось звідки пішла народна назва – Морське Око. У період підняття рівня води він повністю огортається водою і зникає. Береги озера Синевир круті, а місцями навіть обривисті. У західній частині Синевіра гармонійно вписався в навколишній ландшафт оглядовий майданчик. На східному березі височить 13-метрова скульптурна композиція “Синь і Вир”.

За переказами, мальовниче озеро утворилося від потоку сліз графської доньки Синь на місці, де її коханого, простого верховинського пастуха Вира, за наказом графа було вбито кам’яною брилою за його жебрацьке походження.

Три роки тому біля озера знімали перший український фільм жахів у форматі 3D під назвою “Синевір”.

Leave a Reply