RADIO7

#добреналаштоване

Супутники могли недооцінювати потепління на планеті протягом десятиліть

Супутники могли недооцінювати потепління на планеті протягом десятиліть

Глобальне потепління, яке вже траплялося, може бути навіть гірше, ніж ми думали. Це висновок з нового дослідження, яке виявляє, що супутникові вимірювання, ймовірно, недооцінювали потепління нижніх рівнів атмосфери за останні 40 років. Згідно з новим дослідженням, основні фізичні рівняння визначають взаємозв’язок між температурою і вологістю в повітрі, але багато вимірювань температури і вологості, що використовуються в кліматичних моделях, розходяться з цим взаємозв’язком.

satellite

Це означає, що або супутникові вимірювання тропосфери недооцінили її температуру, або переоцінили її вологість, заявив керівник дослідження Бен Сантер, вчений-кліматолог з Ліверморської національної лабораторії Лоуренса (LLNL) в Каліфорнії.

«В даний час важко визначити, яка інтерпретація достовірніша», – сказав Сантер. «Але наш аналіз показує, що кілька наборів даних спостережень – особливо з найменшими значеннями потепління поверхні океану і тропосфери – мабуть, суперечать іншим, незалежно виміряним додатковим змінним». Додаткові змінні – це ті, які фізично пов’язані одна з одною. Іншими словами, вимірювання, які показують найменше потепління, також можуть бути найменш надійними.

Сантер і його команда порівняли чотири різних відносини кліматичних властивостей: відношення температури поверхні моря в тропіках до водяної пари в тропіках, відношення температури нижньої тропосфери до водяної пари в тропіках, відношення температури середньої та верхньої тропосфери до водяної пари тропіків, і відношення температури середньої та верхньої тропосфери до температури поверхні моря в тропіках.

У моделях ці співвідношення строго визначені на основі фізичних законів, що регулюють вологість і тепло. Для нагріву вологого повітря потрібно більше енергії, ніж для розігріву сухого, тому що вода ефективно поглинає тепло. Тепліше повітря може містити більше вологи, ніж холодніше, – явище, яке можна побачити в ранковій росі – коли повітря охолоджується за ніч, воно проливає воду.

earth after global warming

Однак дослідники виявили, що супутникові спостереження не дотримувалися цих нібито чітко визначених правил. Замість цього вони потрапляли в широкий діапазон, в залежності від того, який набір даних використовували дослідники. Це може означати, що деякі набори даних – ті, які краще відповідають фізичним правилам, що регулюють вологість і тепло, – точніші, ніж інші.

Дослідники виявили, що набори даних, які найкраще слідували правилам для відношення водяної пари і температури, як правило, демонстрували найбільше потепління морської поверхні і тропосфери. Аналогічним чином, ті, які найкраще слідували правилам для середніх і верхніх температур тропосфери і співвідношень температур морської поверхні, були тими, у яких були вищі вимірювання температури морської поверхні.

Буде потрібно додаткова робота, щоб з’ясувати, що супутники можуть помилятися – чи то вологості, чи то в температурі. Зрештою, використання моделей для перевірки здійсненності реальних спостережень може допомогти дослідникам відстежувати історичне потепління з більшою точністю.

Джерело.

Leave a Reply