RADIO7

#добреналаштоване

SpaceX підписує оптовий контракт на три приватних місії Crew Dragon

SpaceX підписує оптовий контракт на три приватних місії Crew Dragon

Капсула SpaceX Crew Dragon запустить ще три приватні місії астронавтів орієнтовно до 2023 року в рамках оптового контракту, підписаного на цьому тижні з менеджером місії Axiom Space. Хоча конкретні умови не розголошуються, це одна з найбільших угод у швидкозростаючій індустрії приватних космічних польотів, а також напружений графік роботи МКС на наступні кілька років.

Ці три місії з інтервалом приблизно в шість місяців почнуться після першого польоту Axiom на Crew Dragon в січні наступного року, на якій «повністю цивільний» екіпаж вирушить на Міжнародну космічну станцію протягом восьми днів.

SpaceX Crew Dragon
Капсула SpaceX Crew Dragon пристикована до МКС в квітні 2021 після маневру з перебазування в порт з екіпажем з чотирьох астронавтів Crew-1 на борту.

Axiom відмовилася розкрити вартість угоди, робота над якою велася кілька місяців і яка була офіційно підписана зі SpaceX в останні тижні. SpaceX взагалі не дала коментарів. Терміни та параметри місій підлягають затвердженню NASA, яке управляє графіком МКС, а також групою міжнародних партнерів NASA по космічній станції.

З ким співпрацюватиме SpaceX

Для х’юстонської компанії Axiom, заснованої у 2016 році ветераном NASA Майком Суффредіні, ці перші польоти Crew Dragon на космічну станцію послужать «провісниками» перед основним проектом компанії зі створення комерційних модулів МКС, перший з яких планується встановити у 2024 році.

SpaceX Crew Dragon
Капсула Crew Dragon від SpaceX встановлена на ракеті Falcon 9 на стартовому майданчику компанії 39A на мисі Канаверал, Флорида.

Капсула Crew Dragon від SpaceX була розроблена із залученням приватних коштів і контракту NASA на суму близько $3 млрд в рамках програми Commercial Crew Program, яка була розпочата з метою відродити здатність Америки запускати екіпажі в космос з території США. SpaceX запустила три бригади урядових астронавтів в рамках цієї програми з травня 2020 року, і ще чотири заплановані в майбутньому. Boeing, друга компанія в рамках цієї програми, ще більше відстає зі своєю капсулою Starliner, на якій до кінця року заплановано доставити її перший екіпаж астронавтів.

Додавання приватних місій Crew Dragon, організованих Axiom, на додаток до комерційного ритму роботи екіпажу SpaceX, призведе до напруженого графіку роботи МКС, у якій є тільки два стикувальних порти, сумісних з Crew Dragon, вантажною версією Crew Dragon і Boeing Starliner.

Джерело.

Leave a Reply