RADIO7

#добреналаштоване

Суд заморозив $145 млн дивідендів, які Газпром мав отримати від Nord stream

Суд заморозив $145 млн дивідендів, які Газпром мав отримати від Nord stream

Англійський суд заморозив виплату 145 мільйонів доларів дивідендів дочірньої компанії Газпрому Nord stream, яка експлуатує газопровід «Північний потік».

Про це повідомляє прес-служба Нафтогазу.

«Комерційний суд Високого суду Англії та Уельсу в межах позову Нафтогазу зобов’язав Газпром в разі отримання дивідендів від Nord Stream внести $145 млн з належної йому суми на рахунок суду як гарантію виконання вимог суду», — йдеться у повідомлення Нафтогазу.

Також суд зобов’язав Газпром отримувати дозвіл у Нафтогазу на виплату дивідендів Nord stream.

Зазначимо, що рішення ухвалили в межах виконання вироку Стокгольмського арбітражу.

Раніше суд заборонив Газпрому отримувати дивіденди з підприємств та цінних паперів, які заморозили іноземні суди на виконання рішення Стокгольмського арбітражу у справі проти Нафтогазу.

Раніше у Нафтогазі повідомили, що очікують розпочати продаж активів, які іноземні суди арештували у Газпрому на виконання рішення Стокгольмського арбітражу, у 2020 році.

Нагадаємо, що борг Газпрому перед Нафтогазом за рішеннями Стокгольмського арбітражу наразі перевищує 2,8 мільярда доларів.

30 травня стало відомо, що суд у Нідерландах про стягнення активів Газпрому на користь Нафтогазу за рішенням арбітражу відбудеться у грудні 2019 року.

Також у Газпром подав апеляцію на рішення суду у Люксембурзі щодо стягнення на користь Нафтогазу 2,8 мільярда доларів у цій країні. Нагадаємо, що у березні 2019 року Нафтогаз повідомив, що розпочав процес стягнення активів з Газпрому за рішеннями Стокгольмського арбітражу у Люксембурзі.

Зазначимо, що наразі Нафтогаз подає позови до судів різких країн, зокрема Швеції, Нідерландів, Швейцарії та США, у яких прагне стягнути заборгованість Газпрому за рішенням Стокгольмського арбітражу. Зокрема, Нафтогаз прагне конфіскувати активи Газпрому у європейських країнах і США та їхнім коштом погасити близько 2,7 мільярда доларів, які наразі Газпром винен за рішенням арбітражного суду у Стокгольмі.

Раніше повідомлялось, що Швейцарський суд кантону Цуг зняв арешт з активів Газпрому, арештованих для виконання рішення Стокгольмського арбітражу.

Нагадаємо, що 5 червня 2018 року суд у Нідерландах задовольнив клопотання НАК Нафтогаз України щодо арешту часток Газпрому у його голландських дочірніх компаніях.

 

Нафтогаз судиться з Газпромом від 2014 року щодо двох великих питань: ціни на російський природний газ і транзит.

22 грудня 2017-го Нафтогаз заявив, що виграв арбітраж проти російського Газпрому у справі про постачання газу. Також Нафтогаз домігся зменшення майбутніх обов’язкових річних обсягів у понад 10 разів відповідно до його фактичних потреб в імпорті газу.

28 лютого Стокгольмський арбітраж задовольнив вимоги Нафтогазу до Газпрому за позовом на транзит газу на суму 4,673 мільярда доларів США. Таким чином, за результатами двох арбітражів між компаніями на поставку і транзит газу Газпром повинен доплатити НАК Нафтогаз 2,56 мільярда доларів. Через пеню сума боргу Газпрому перевищила 2,7 мільярда доларів.

Російський газовий монополіст подав апеляцію в суд округа Свеа, Швеція наприкінці березня 2018 року. Пізніше в Газпромі повідомляли, що не виплачуватимуть компенсацію Нафтогазу доти, доки не отримають рішення цього апеляційного суду.

16 липня в Нафтогазі заявили, що продадуть конфісковані активи Газпрому, якщо не отримають 2,7 мільярда доларів.

10 листопада стало відомо, що швейцарський суд заборонив компаніям Nord Stream AG та Nord Stream 2 AG які обслуговують та будують російські газопроводи «Північний потік» та «Північний потік-2» розраховуватись з російським Газпромом.

24 жовтня у Нафтогазі повідомили, що стягнули з Газпрому вже 18 мільйонів доларів на виконання рішення Стокгольмського арбітражу у справі про транзит та постачання газу. Нагадаємо, що вперше Нафтогаз повідомив, що стягнув 9 мільйонів доларів з Газпрому 10 жовтня.

Джерело:https://hromadske.ua/posts/sud-zamoroziv-dollar145-mln-dividendiv-yaki-gazprom-mav-otrimati-vid-nord-stream-naftogaz

Makhanets Alex

    Leave a Reply