RADIO7

#добреналаштоване

Столтенберг назвав три головні завдання промисловості НАТО – серед них підтримка України

Столтенберг назвав три головні завдання промисловості НАТО – серед них підтримка України

Європейська оборонна промисловість має три головні завдання, – підтримати Україну, вирішити оборонні потреби союзників по Альянсу та утримати НАТО на вістрі технологічного прогресу.

Про це сьогодні у Стокгольмі під час виступу на промисловому форумі НАТО заявив генеральний секретар Альянсу Єнс Столтенберг.

«Відносини між урядами, державами та оборонною промисловістю завжди були важливими. Але сьогодні це життєво важливо з трьох причин: щоб підтримати Україну, зміцнити нашу власну (систему) стримування та оборони та забезпечити нашу технологічну досконалість», – наголосив керівник Альянсу.

За його словами, коли у лютому 2022 року російські війська перетнули український кордон, багато хто очікував, що Україна зазнає поразки протягом днів, але вона стояла міцно та жорстко боролася. Надзвичайна мужність і героїзм українського народу перевищують очікування знову і знову, наголосив генсек Альянсу.

Водночас він підкреслив, що сама тільки мужність не може зупинити дрони, а героїзм – перехоплювати ракети. Щоб оборонятися, Україна потребує спроможностей високої якості та у великій кількості, і то швидко.

«Я вітаю, що союзники по НАТО надають Україні безпрецедентну допомогу, яка включає все – від танків до дронів, від F-16 до боєприпасів. Але ми переважно робили це за рахунок спустошення наших складів… Тож зараз маємо наростити виробництво, щоб задовольнити потреби України, а також зміцнити власну систему стримування й оборони. Це друга причина, чому відносини НАТО з промисловістю настільки важливі сьогодні», – наголосив Столтенберг.

При цьому він зауважив, що деякі інвестори вважають підтримку оборонної промисловості певним чином «неетичною». У цьому зв’язку генсек Альянсу наголосив: «Немає нічого неетичного у виробництві зброї для оборони союзників по НАТО. Немає нічого неетичного у захисті нашої свободи, немає нічого неетичного у тому, щоб допомагати українським солдатам боронити свою країну. Без промисловості немає оборони, немає стримування і немає безпеки. Тож ми вдячні вам за те, що оборонна промисловість робить щодня».

Як повідомлялося, у Стокгольмі відбувається щорічний форум промисловості НАТО. Вперше він організований на території Швеції – країни, яка поки що не є членом НАТО та має статус запрошеної країни.

У заході беруть участь представники країн-партнерів Альянсу включно з Україною.

Джерело.

Владислав

    Comments are closed.