RADIO7

#добреналаштоване

Starlink дозволяє користувачам завантажувати фільм менш ніж за 1 хвилину

Starlink дозволяє користувачам завантажувати фільм менш ніж за 1 хвилину

У недавньому звіті відомого тестового сайту Speedtest швидкість інтернету SpaceX виходить на новий рівень. SpaceX – технологічна компанія, що займається дослідженням космосу, яка належить генеральному директору Tesla Ілону Маску. Згідно Speedtest, швидкість супутникового інтернету Starlink від SpaceX знаходиться на рівні фіксованого широкосмугового доступу. Звіт показує, що в деяких країнах він навіть швидше, ніж фіксований широкосмуговий зв’язок.

З 2019 по 2024 рік SpaceX планує відправити тисячі супутників, необхідних для роботи в мережі, на низьку навколоземну орбіту, щоб сформувати мережу Starlink для надання інтернет-послуг. Наразі в мережі Starlink 1650 супутників.

Spacex Starlink satellite

Новий звіт Speedtest показує, що в другому кварталі цього року середня швидкість завантаження супутникових інтернет-послуг Starlink на ринку США склала 97,23 Мбіт/с. Це недалеко від середньої швидкості завантаження фіксованого широкосмугового доступу в США, яка становить 115,22 Мбіт/с.

Як правило, при швидкості завантаження 100 Мбіт/с користувач може завантажити фільм за одну хвилину. Крім того, швидкість завантаження мережі Starlink в США становить 13,89 Мбіт/с, що трохи нижче, ніж 17,18 Мбіт/с фіксованого широкосмугового доступу.

За швидкістю завантаження і вивантаження мережа SpaceX набагато випереджає конкурентів. Інші послуги супутникового широкосмугового зв’язку на ринку США, такі як HughesNet і Viasat, сильно відстають. Якщо взяти за приклад HughesNet, його швидкість завантаження становить всього 19,73 Мбіт/с, а швидкість вивантаження – всього 2,43 Мбіт/с.

На таких ринках, як Канада, Нова Зеландія і Великобританія, швидкість Інтернет-послуг сузір’я набагато вище, ніж швидкість фіксованого широкосмугового доступу. У Канаді середня швидкість завантаження обговорюваної мережі у другому кварталі цього року склала 86,92 Мбіт/с, а фіксованого широкосмугового зв’язку – 84,24 Мбіт/с.

Starlink-24 Falcon 9

Для Нової Зеландії середня швидкість завантаження Starlink становить 127,02 Мбіт/с, а фіксованого широкосмугового доступу – 78,85 Мбіт/с. Швидкість вивантаження практично однакова, в обох близько 23 Мбіт/с. У Великобританії середня швидкість завантаження становить 108,30 Мбіт/с, а фіксованого широкосмугового доступу – 50,14 Мбіт/с.

Нагадаємо, наприкінці жовтня минулого року SpaceX взяла на себе ініціативу по запуску тестового сервісу Starlink в Сполучених Штатах. Вартість послуги становить $99 на місяць, і користувачам необхідно заплатити $499, щоб придбати інші супутні пристрої. Сюди входить приймальне обладнання терміналу, штативи і маршрутизатори Wi-Fi.

В кінці минулого місяця SpaceX повідомила, що кількість користувачів її супутникового інтернет-сервісу сягнула майже 100 тис. осіб. Крім того, Starlink має понад 500 тис. замовлень/депозитів по всьому світу.

Джерело.

Владислав

    Leave a Reply