RADIO7

#добреналаштоване

США знали про спецоперацію з затримання “вагнерівців” – CNN

США знали про спецоперацію з затримання “вагнерівців” – CNN

США допомагали Україні при проведенні операції з затримання бойовиків приватної військової компанії “Вагнер”.

Про це повідомляє CNN з посиланням на колишніх високопоставлених чиновників української військової розвідки.

За даними ЗМІ, Київ отримав від Вашингтона фінансування і технічну допомогу. Також українську сторону з приводу організації операції консультувало ЦРУ.

При цьому неназваний високопоставлений чиновник США заявив, що ці твердження є помилковими. За його словами, розвідка США знала про операцію, але не була до неї причетна.

Він припустив, що заяви колишніх співробітників української розвідки можуть бути спробою зняти провину з Києва за провал операції.

Колишні співробітники української розвідки розповіли CNN, що українські агенти видавали себе за співробітників приватної військової компанії. Вони вербували росіян нібито для захисту нафтових об’єктів у Венесуелі, пропонуючи вигідні контракти, насправді маючи намір передати їх Києву. Джерело CNN повідомило, що “на цю приманку попалися сотні потенційних претендентів”.

За словами офіцерів розвідки, бойовики самі почали надсилати докази свого військового досвіду і навіть інформацію про конкретні бої та інциденти, в яких вони брали участь, включаючи посвідчення особи і потенційно компрометуючі фотографії і відео, в тому числі на сході України.

У підсумку співробітники української розвідки обрали 28 росіян, пов’язаних з незаконними операціями в Україні, і ще п’ятьох без будь-яких зв’язків. Росіянам сказали, що вони будуть відправлені до Туреччини для транзитного рейсу в Каракас.

Джерела повідомили CNN, що реальний план полягав у тому, щоб доставити бойовиків в Україну, де вони можуть бути заарештовані. Пандемія коронавірусу несподівано змінила план, коли Росія закрила свої кордони. Однак Москва дозволяла поїздки у Білорусь. Згідно з українськими джерелами, новобранців на автобусі доставили по суші до Мінська, звідки, як вони думали, скоро відправляться до Венесуели.

Співрозмовники CNN відзначили, що невдача з операцією стала серйозним ударом для української розвідки, яка, за їхніми словами, працювала над тим, щоб зловити російських підозрюваних протягом майже 18 місяців.

Джерело.

Владислав

    Leave a Reply