RADIO7

#добреналаштоване

Спека. цифри, факти , поради

Спека. цифри, факти , поради

Літня спека приносить не тільки дискомфорт та виснажує, але й може нашкодити здоров’ю. Перегрівання загрожує тепловим і сонячним ударом, зневодненням, загостренням хронічних захворювань і може вивести з ладу будь-кого, незалежно від віку та стану здоров’я. З початку травня 🚑 екстрена медична допомога Закарпаття виїжджала 🔰37 разів на теплові та сонячні удари, 🔰 446 разів на виклики зі скаргами на погіршення стану пацієнтів з гіпертонією та 🔰1006 (!!!) разів до пацієнтів з інсультами, інфарктами та їх ускладненнями.
❗️ ПЕРША ДОПОМОГА ПРИ ПЕРЕГРІВАННІ ТА ТЕПЛОВОМУ УДАРІ 👇👇👇
‼️Симптоми перегрівання: сильне потовиділення, запаморочення або й зомлівання, втома, нудота, головний біль, слабкий та/або прискорений пульс тощо.
☀️⚡️🔴 Перегрівання може статися після тривалого перебування у спекотну погоду на вулиці, під час активних фізичних навантажень у спеку (робота, спорт, ігри) — раптового або поступово. Тому важливо одразу планувати свої активності з урахуванням спеки.

Пийте багато води, носіть легкий та світлий одяг, прикривайте голову від прямих сонячних променів, проводьте за змоги більше часу у холодку, аніж на сонці, користуйтеся сонцезахисними кремами і стежте за самопочуттям — своїм та людей поруч!

ЩО РОБИТИ, ЯКЩО ЛЮДИНІ СТАЛО ЗЛЕ?
📌Попросіть людину переміститися у прохолодне місце: у затінок або в приміщення з кондиціонером. Запропонуйте їй лягти та припідняти ноги — це може зменшити запаморочення.
📌Зніміть з людини зайвий одяг — усе тісне та важке лише посилює перегрівання.
📌Дайте їй випити прохолодної води. У спекотну погоду разом з потом організм втрачає солі, тому корисною може бути вода з електролітами.
📌Дайте людині вмитися прохолодною водою або забезпечте прохолодний душ. Якщо ви маєте холодні рушники, компреси тощо, прикладіть на чоло, шию та під пахвами. Це охолодить тіло.
🔶 Зазвичай, з часом людині має стати легше. У будь-якому разі зверніться до лікаря, навіть якщо самопочуття покращилося. Якщо ж протягом години людина почувається гірше або її стан не покращується, телефонуйте 📲📞 🚑“103” .
🔴Також може статися тепловий удар. Він виникає внаслідок тривалого впливу високих температур — як правило, у поєднанні зі зневодненням — що призводить порушення роботи системи контролю температури тіла. Тепловий удар небезпечний для життя, адже шкодить роботі мозку та внутрішніх органів.
Необхідно НЕГАЙНО викликати 🚑 екстрену медичну допомогу за таких симптомів: непритомність, судоми, температура тіла вища 39,4 °C, шкіра червона гаряча та суха, пульс сильний та прискорений, когнітивні порушення, дезорієнтація тощо.
Поки ви чекаєте на лікарів 🚑 “швидкої”, негайно перемістіть людину у прохолодне місце, зніміть зайвий одяг та охолодіть тіло, наприклад, мокрими рушниками. Продовжуйте це робити, поки не відчуєте, що шкіра людини вже не така гаряча або поки не прибудуть лікарі.

Leave a Reply