РАДІО 7

#добреналаштоване

SpaceX доставить на Місяць модуль української компанії Firefly Aerospace

SpaceX доставить на Місяць модуль української компанії Firefly Aerospace

Щойно стало відомо, що американська SpaceX виявила намір відправити на Місяць модуль Blue Ghost компанії Firefly Aerospace, яка є постачальником ракет-носіїв, космічних апаратів, включаючи космічні послуги, і власником якої є наш співвітчизник, бізнесмен Максим Поляков. Запуск має відбутися у 2023 році в рамках космічної програми Artemis, про яку ми вже неодноразово розповідали. Blue Ghost буде нести 10 корисних навантажень для місії NASA на замовлення 19D Commercial Lunar Payload Services (CLPS) на додаток до комерційних вантажів, укладеним за окремим контрактом.

Модуль Blue Ghost відправиться на Місяць на ракеті Falcon 9, яка вже здійснила понад 10 вильотів до орбіти з супутниками та космічними кораблями CrewDragon. Модуль повезе на Місяць десять корисних вантажів NASA для досліджень в рамках програми Artemis.

SpaceX Firefly Aerospace

Том Маркусик, генеральний директор Firefly, сказав: «Firefly рада використовувати продуктивність і надійність Falcon 9 для просування Blue Ghost на першому етапі її подорожі на Місяць».

У лютому 2021 року Firefly була нагороджена замовленням CLPS 19D від NASA, і відтоді вона швидко просунулася за програмою Blue Ghost. У команди є замовлення, виробництво і регулярні польоти для перевірки системи бачення і навігації на території площею один акр в Бріггсі, штат Техас, для вивчення місячних ландшафтів.

«Місія Blue Ghost буде включати доставку корисних вантажів NASA, які будуть підтримувати наукові місячні дослідження і сприятимуть розвитку сталої присутності на Місяці в рамках програми Artemis», – сказав віце-президент SpaceX з комерційних продажів Том Очінеро. Нагадаємо, метою програми NASA Artemis є повернення американських астронавтів на Місяць та освоєння його. Космічне агентство планує в рамках Artemis доставити на Місяць також першу жінку.

SpaceX Firefly Aerospace

Leave a Reply