RADIO7

#добреналаштоване

SpaceX Crew Dragon з астронавтами на борту успішно стикувався з МКС

SpaceX Crew Dragon з астронавтами на борту успішно стикувався з МКС

Пілотований космічний корабель SpaceX Crew Dragon успішно доставив чотирьох астронавтів на Міжнародну космічну станцію у рамках місії Crew-3. О 18:32 за часом східного узбережжя США (2:32 за київським часом) капсула в автоматичному режимі стикувалася з орбітальною станцією.

 

 

Нагадаємо, космічний корабель Crew Dragon був запущений у космічний простір менш як добу тому за допомогою ракети-носія Falcon 9. Старт проводився з майданчика Космічного центру Кеннеді у Флориді 11 листопада о 04:05 за київським часом. Цьому пуску передували кілька затримок, які виникали через погані погодні умови в районі запуску ракети, а також проблеми зі здоров’ям одного з членів екіпажу.

 

space-station-crew-01
Цю фотографію було зроблено на церемонії зустрічі нового екіпажу.

Після стикування Crew Dragon з МКС екіпаж корабля розпочав проведення підготовчих робіт перед відкриттям люка. О 03:25 люк було відкрито, після чого астронавти змогли перебратися на борт МКС. В рамках місії Crew-3 на орбітальну станцію прибули американські астронавти Раджа Чарі, Том Маршберн та Кайла Баррон, а також представник Європейської космічної агенції Маттіас Маурер. Вони приєдналися до екіпажу МКС, який складається із російських космонавтів Антона Шкаплерова та Петра Дуброва, а також американського астронавта Марка Ванде Хая.

 

space-station-crew-02
На цьому малюнку показані всі кораблі, пристиковані до Міжнародної космічної станції на момент прибуття місії SpaceX Crew-3 11 листопада 2021 року.

Чотири нових мешканців орбітальної станції проведуть наступні шість місяців у космосі. Вони працюватимуть над понад 200 науковими експериментами, а також здійснять кілька виходів у відкритий космос. Наступного разу астронавтів Національного управління з аеронавтики та дослідження космічного простору (NASA) США доставлять на МКС в рамках місії Crew-4, проведення якої заплановано на квітень наступного року.

Як відомо, це вже четвертий політ Crew Dragon до МКС з екіпажем на борту. Перший старт відбувся 30 травня 2020 року, другий – 15 листопада 2020 року, третій – 23 квітня поточного року.

Джерело.

Владислав

    Leave a Reply