RADIO7

#добреналаштоване

Сьогодні в Україні День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни

Сьогодні в Україні День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни

Україна сьогодні, 22 червня вшановує пам’ять жертв Другої світової війни. Саме в цей день війська нацистської Німеччини без оголошення війни перейшли кордон Радянського Союзу і почали захоплювати території.

Коли в Україні заснували День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни, а також які наслідки понесла Друга світова війна далі в матеріалі РБК-Україна.

У 1945 році цього дня о 3-й годині 15 хвилин німецька артилерія та авіація завдавали несподіваного удару по радянських військах. Що стало початком німецько-радянської війни.

За кілька годин під бомбардування потрапили всі міста в західних областях СРСР, а також Київ, Одеса, Севастополь, Мінськ, Мурманськ. Головною ціллю були аеродроми, лінії комунікацій, залізничні вузли, склади з боєприпасами тощо.

Заснування Дня скорботи і вшанування пам’яті жертв війни

Пам’ятний день встановлено згідно з указом президента України № 1245/2000 від 17 листопада 2000 року. Зокрема, Верховна рада запровадила всеукраїнську хвилину мовчання у цей день.

Втрати України у Другій світовій війні

За підрахунками інституту історії України НАН України, в лавах Червоної армії загинуло 3,5-4 млн українців, у партизанських формуваннях – від 40 до 60 тисяч, у загонах ОУН та УПА – понад 100 тисяч осіб.

Прямі людські втрати України, за оцінками інституту, становлять 8-10 млн, демографічні – 10-13 млн осіб.

Крім того, трагедією для мільйонів українців стала примусова депортація: з України до Німеччини й інших країн вивезли від 2,4 до 2,8 млн мирних громадян. Ця цифра становила майже 80% від усіх радянських людей, депортованих нацистами.

У День скорботи і вшанування пам’яті щорічно приспускають державний прапор України з чорними стрічками на будинках та спорудах органів та установ державної влади.

Джерело.

Leave a Reply