RADIO7

#добреналаштоване

Ситуація на ЧАЕС надзвичайно небезпечна, адже ніхто не знає, що там відбувається – Подоляк

Ситуація на ЧАЕС надзвичайно небезпечна, адже ніхто не знає, що там відбувається – Подоляк

Ситуація на Чорнобильській атомній електростанції надзвичайно небезпечна, адже ніхто не знає, що там відбувається.

Про це радник голови Офісу Президента Михайло Подоляк написав у Твіттері, передає Укрінформ.

«МАГАТЕ несподівано втратило зв’язок з моніторинговими системами гарантій на ЧАЕС. І тому зараз ніхто не розуміє, що саме відбувається в Чорнобилі, хто й чим там займається і чим це загрожує регіону. Надзвичайно небезпечна ситуація», – зазначив Подоляк. Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) втратило зв’язок із віддаленою передачею даних від систем контролю безпеки Чорнобильської атомної електростанції. Україна також повідомила МАГАТЕ, що для безпечного управління ЧАЕС стає все більш терміновим і важливим ротувати близько 210 технічних співробітників і охоронців, які працюють там після того, як російські війська взяли станцію під контроль. Персонал знаходиться там упродовж останніх 13 днів і має обмежений доступ до їжі, води та медикаментів.

Україна просила МАГАТЕ очолити міжнародну підтримку, необхідну для підготовки плану заміни нинішнього персоналу та забезпечення об’єкта ефективною системою ротації. Генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі неодноразово наголошував, що персонал, який обслуговує ядерні об’єкти, повинен мати можливість відпочивати і працювати в регулярні зміни, заявляючи, що це має вирішальне значення для загальної ядерної безпеки.

Як повідомляв Укрінформ, 4 березня директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі заявив, що готовий особисто приїхати до України, аби домовлятися про безпеку ядерних об’єктів.

Президент рф путін 24 лютого оголосив війну Україні і розпочав масштабне вторгнення. Російські війська вбивають мирне населення, обстрілюють та знищують ключові об’єкти інфраструктури, ракети влучають в житлові будинки українців.

Глава Української держави Володимир Зеленський підписав указ про загальну мобілізацію.

Україна офіційно направила позов проти російської федерації до Міжнародного суду ООН у Гаазі.

Джерело.

Владислав

    Leave a Reply