RADIO7

#добреналаштоване

Шарія судитимуть в Україні, готують процедуру екстрадиції

Шарія судитимуть в Україні, готують процедуру екстрадиції

Проросійського блогера Анатолія Шарія, якого затримали в Іспанії за підозрою у державній зраді, з часом передадуть в Україну і його притягне до відповідальності український суд.

Про це повідомив в ефірі телемарафону єдиних новин представник Президента у Конституційному суді, член комітету ВР з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський, передає кореспондент Укрінформу.

«Його затримали в рамках міжнародної правової допомоги в рамках розшуку пана Шарія за вчинення ним низки кримінальних тяжких злочинів на території України. Відповідно зараз буде започаткована процедура його екстрадиції до України, і він постане перед українським судом і буде нести відповідальність за українськими законами», – сказав Веніславський.

Водночас він зауважив, що всі західні європейські країни є демократичними і дуже ретельно стежать за дотриманням правових процедур. Адвокати Шарія оскаржуватимуть звинувачення, і тому сподіватися, що Шарій вже завтра буде в Україні – занадто оптимістично. «Але те, що він точно потрапить на територію України і буде переданий у руки правосуддя, – в мене сумнівів також немає», – додав Веніславський.

Як повідомлялося, в Іспанії затримали проросійського блогера Анатолія Шарія, якого Служба безпеки України підозрює у державній зраді.

Українська спецслужба підозрює Шарія у вчиненні злочинів, передбачених двома статтями Кримінального кодексу України: ст. 111 (Державна зрада); ст. 161 (Порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками).

На переконання слідчих СБУ, він здійснював протиправну діяльність на шкоду національній безпеці України в інформаційній сфері. Є підстави вважати, що Шарій діяв на замовлення іноземних структур.

16 лютого блогеру Анатолію Шарію було повідомлено в Україні про підозру за двома статтями Кримінального кодексу – ч. 1 ст. 111 (Державна зрада) і ч. 1 ст. 161 (Порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної приналежності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками).

22 лютого Шарія викликали для проведення слідчих дій, але він не з’явився. Його неявку СБУ трактує як приховування від слідства. Тому Шарія та його адвоката СБУ запросила на 25 лютого для ознайомлення з матеріалами справи, які служили для повідомлення підозри Шарію.

Крім того, 22 лютого кандидат від «Партії Шарія» Валентин Рибін заявив, що Шарій перебуває на території ЄС і має статус біженця, і його поява в Україні поки неможлива.

25 лютого в СБУ повідомили, що блогер Анатолій Шарій, який підозрюється у зраді, оголошений в державний розшук.

У березні Шарія було внесено в базу розшуку Міністерства внутрішніх справ України. Суд дозволив правоохоронцям його затримати.

Фото: facebook

Джерело.

Владислав

    Leave a Reply