RADIO7

#добреналаштоване

СБУ оголосила в розшук офіцера розвідки РФ, який фігурує у справі MH17

СБУ оголосила в розшук офіцера розвідки РФ, який фігурує у справі MH17

Служба безпеки України оголосила в розшук одного з ключових фігурантів розслідування катастрофи Boeing рейсу МН17 на Донбасі — офіцера Головного розвідувального управління РФ Олега Іваннікова.

Як зазначено у базі даних сайту Міністерства внутрішніх справ України, росіянина розшукують з 21 січня 2019 року. Йому інкримінують злочини за статтями «створення терористичної організації, керівництво або участь у ній» та «ведення агресивної війни» Кримінального кодексу України.

Іванніков фігурує в матеріалах міжнародного розслідування. Він брав участь у перекиданні «Бука», з якого збили MH17. Раніше Іванніков 2 роки був «міністром оборони» самопроголошеної Південної Осетії.

24 травня 2018 року, офіційне слідство підтвердило, що ракета «Бук», яка збила літак MH17 неподалік Сніжного Донецької області 17 липня 2014 року, була привезена на окуповану територію Донбасу з Росії й належала 53-й зенітно-ракетній бригаді Міністерства оборони Росії, яка розташована у Курській області. Водночас влада РФ заперечує причетність своїх структур до трагедії, заявляючи, що літак збили українські військові з села Зарощенське.

25 травня 2018 року незалежні дослідники Bellingcat оприлюднили новий звіт щодо катастрофи MH17.

Австралія та Нідерланди офіційно звинуватили Росію у збитті МН17. Також на дані розслідування відреагували НАТО та ЄС.

17 вересня 2018 року Міноборони Росії заявило, що ракету, якою збили MH17, відправили в Україну ще в 1986 році і після цього до РФ її не повертали. Також РФ заявила, що відеодокази міжнародної слідчої групи про причетність РФ до збиття літака це підробка.

29 червня 2018 року ЄС закликав Росію визнати відповідальність за катастрофу MH17. Парламент Нідерландів також закликав РФ узяти відповідальність за збиття MH17. Водночас, у Мінтрансі Малайзії заявили, що переконливих доказів вини Росії у збитті MH17 немає.

Президент РФ Володимир Путін заявив, що не встиг ознайомитися зі змістом доповіді офіційного слідства, але може «сказати одразу», що Росія визнає висновки слідства тільки в тому випадку, якщо буде приймати «повноцінну участь в розслідуванні». А Міноборони РФ заявило, що ракети, якою збили МН17, немає на їхньому озброєнні.

13 червня 2018 року парламент Нідерландів повідомив, що вироки у справі авіакатастрофи MH17 зможуть виконати в Україні.

https://hromadske.ua/posts/sbu-ogolosila-v-rozshuk-oficera-rozvidki-rf-yakij-figuruye-u-spravi-mh17

Makhanets Alex

    Leave a Reply