RADIO7

#добреналаштоване

Росія втратила 150 млрд доларів через анексію Криму

Росія втратила 150 млрд доларів через анексію Криму

Аналітики Bloomberg Economics з посиланням на дослідження, опубліковане британським аналітиком Скоттом Джонсоном, стверджують, що за 5 років анексії Криму економіка Росії зменшилася більш ніж на 10 відсотків – або на 150 мільярдів доларів – у порівнянні з 2013 роком. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на “Крим.Реалії”.

 

Зазначається, що це пов’язано з падінням цін на нафту, але в іншому – це вплив санкцій та інших факторів.

 

Як пише Bloomberg, “швидше за все, санкції не зникнуть найближчим часом, а твердження про те, що Росія втрутилася в президентські вибори 2016 року в США, означають, що ситуація тільки погіршиться”.

 

Видання зазначає, що кількість російських компаній і приватних осіб, на яких поширюються санкції США, з 2014 року збільшилася в чотири рази і перевищило 700. При цьому Вашингтон може ввести в відношенні Росії нові санкції вже в цьому році.

 

В Bloomberg стверджують, що з моменту анексії Криму доходи росіян ледь перевищили 30 тис рублів (460 доларів) на місяць (30 тис. в 2015-му і 32 тис. в 2018 році). Разом з падінням цін на нафту це призвело до рецесії української економіки. При цьому в Криму доходи виросли з 15 тис. рублів на місяць в 2015 році до 22 тис. рублів в 2018-м.

 

Видання відзначило, що після деякого підйому в 2017 році, коли здавалося, що президент США Дональд Трамп може перейти до скасування санкцій, прямі іноземні інвестиції скоротилися і навіть стали негативними в другому кварталі минулого року.

 

РБК-Україна писало, що підконтрольний Кремлю “глава” анексованого Росією Криму Сергій Аксенов під час виступу в Севастополі заявив, що російський президент Володимир Путін “особисто керував” анексією півострова.

 

Зазначимо, завтра, 18 березня, минає рівно п’ять років відтоді, як Путін оголосив про приєднання Криму до складу РФ

https://www.rbc.ua/ukr/news/rossiya-poteryala-150-mlrd-dollarov-anneksii-1552848707.html

 

Makhanets Alex

    Leave a Reply