RADIO7

#добреналаштоване

Росія хоче короткостроковий контракт з Україною на транзит газу

Росія хоче короткостроковий контракт з Україною на транзит газу

Росія буде домагатися від України укладення короткострокового договору на транзит газу в Європу з 1 січня 2020 року. Про це повідомляє агентство Reuters з посиланням на чотири джерела, знайомих з планами російської сторони.

Як наголошується в повідомленні, таким чином Москва сподівається виграти час для завершення будівництва газових магістралей, що йдуть в обхід України. Росія планує вдвічі збільшити потужність північноєвропейського транзитного маршруту з запуском “Північного потоку-2” і почати поставки в ЄС через Чорне море “Турецьким потоком”, що поступово призведе до скорочення транзиту через Україну.

“Україна хотіла б довгостроковий договір, 10-річний. Нам це невигідно, нам би вистачило і року, щоб ми зібралися з силами і запустили всі ці потоки”, – сказало джерело, знайоме з переговорами Росії та України.

Європейський джерело і два інших джерела, знайомих з планами “Газпрому”, підтвердили позицію Москви. “Газпром” і Міненерго РФ відмовилися від коментарів.

Європейський союз, посередник у газових переговорах між Москвою і Києвом, запросив обидві сторони на новий раунд переговорів 16 вересня, сказали джерела. Сторони вже проводили кілька зустрічей, на яких не знайшли прийнятного для всіх рішення про контракт на транзит.

Джерело: https://www.rbc.ua/ukr/news/rossiya-hochet-kratkosrochnyy-kontrakt-ukrainoy-1564133672.html

Leave a Reply