RADIO7

#добреналаштоване

Ректор університету Шевченка скасував призначення Портнова на посаду викладача

Ректор університету Шевченка скасував призначення Портнова на посаду викладача

Ректор Київського національного університету імені Шевченка Леонід Губерський підписав наказ про скасування призначення екс-заступника голови Адміністрації президента часів Віктора Януковича Андрія Портнова на посаду викладача університету.

Ректор підписав відповідний указ після студентської акції в університеті.

Текст указу зачитав представник профспілки студентів вишу, у ньому йдеться, що призначення Портнова на посаду викладача юридичного факультету від 1 березня 2019 року скасовано.

Випускник КНУ імені Шевченка Олег Слабоспицький оприлюднив фото наказу.

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=3111100265568541&set=a.245008585511071&type=3

Зазначимо, що Портнов відреагував на це рішення у своєму Телеграм-каналі.

«Адміністрація Національного університету ім. Шевченко скасувала наказ про моє призначення в університет. Спокійно приймаю це рішення і продовжую займатися Порошенком», — написав він.

Нагадаємо, увечері 20 червня сотні студентів прийшли вийшли на протест під головним корпусом університету Шевченка в Києві, вимагаючи скасувати призначення Портнова.Акція проти повернення Андрія Портнова викладачем в КНУ Шевченка, 20 червня 2019 року

Акція проти повернення Андрія Портнова викладачем в КНУ Шевченка, 20 червня 2019 року
Фото: Громадське

Напередодні повідомлялося, що Андрій Портнов з вересня знову працюватиме на кафедрі конституційного права юридичного факультету, у зв’язку із чим студенти анонсували акцію протесту.

Портнов у своєму телеграм-каналі зазначив, що він не поновлювався на посаді професора, а був наново прийнятий. Також Портнов відреагував на плани студентів протестувати проти призначення його викладачем.

«Я підтримую будь-який протест, крім голодування. Громадяни повинні вільно висловлювати свої думки і проводити дозвілля в будь-якому зручному для них форматі», — сказав він.

Андрій Портнов, який обіймав посаду радника екс-президента Віктора Януковича у 2011–2014 роках 19 травня повернувся в Україну після п’ятирічної відсутності. У 2014 році Портнов виїхав з України, певний час жив у Росії, а потім переїхав до Відня.

У березні 2018-го СБУ порушила справу про держзраду щодо екс-заступника глави АП часів Януковича Портнова. Через це Портнов подав позов до суду на Службу безпеки України.

6 березня 2014-го ЄС запровадив санкції проти 18 громадян України, підозрюваних у незаконному привласненні державних коштів і причетності до порушень прав людини. Серед них був і колишній голова адміністрації президента Януковича Андрій Портнов.

Пізніше в березні 2015-го Європейський союз продовжив санкції, але виключив зі списку Андрія Портнова.

Джерело: https://hromadske.ua/posts/rektor-universitetu-shevchenka-skasuvav-priznachennya-portnova-na-posadu-vikladacha

Leave a Reply