RADIO7

#добреналаштоване

До Ради внесли проект про співпрацю з Нідерландами

До Ради внесли проект про співпрацю з Нідерландами

До Верховної Ради внесли проект Угоди про співпрацю з Нідерландами щодо збитого малазійського Боїнгу МН-17 та імплементуючий закон.

Відповідний проект зареєстрований на сайті Ради, повідомив заступник міністра юстиції з питань євроінтеграції Сергій Петухов.

«Я особисто відповідав за переговори щодо цієї Угоди та узгодження необхідного українського законодавства, тож для мене це особливий проект. Ми пройшли цей складний шлях за майже чотири роки і ось виходимо на фінішну пряму», — зазначив він.

Пєтухов нагадав, що одразу після збиття Боїнгу 5 найбільш постраждалих країн (Австралія, Бельгія, Малайзія, Нідерланди, Україна) об’єдналися для розслідування цього злочину та покарання винних.

Було створено Міжнародну слідчу групу, яка вже опублікувалв проміжні результати розслідування, які вказують на безпосередню участь Росії у вчиненні цього злочину. Планувалося утворити Міжнародний трибунал для покарання винних.

Однак у 2015 році Росія одноосібно заблокувала своїм вето у Раді Безпеки ООН створення такого Трибуналу.

«Виходячи з реалій, було прийнято рішення про розгляд цієї кримінальної справи національним судом у Нідерландах.Україна та Нідерланди уклали угоду в Талліні в 2017 році, яка унормовує передачу кримінального провадження з України, отримання доказів, екстрадицію підозрюванних, заслуховування шляхом відеоконференції та багато чого іншого.Росія та її високопосадовці не зможуть уникнути відповідальності за збитий Боінг та життя 298 людей», — нгаписав він.

Тепер, зазначив представник Мін’юсту, Верховна Рада має зробити наступний крок і ратифікувати цю Угоду. У Нідерландах процес ратифікації вже розпочався і має бути завершений найближчим часом.

24 травня 2018 року офіційне слідство вперше підтвердило, що ракета «Бук», яка збила літак MH17 неподалік Сніжного Донецької області 17 липня 2014 року, була привезена на окуповану територію Донбасу з Росії і належала 53-й зенітно-ракетній бригаді Міністерства оборони Росії, яка розташована у Курській області.

Джерело: https://hromadske.ua/

Leave a Reply