RADIO7

#добреналаштоване

Перший Літній університет для школярів в УжНУ

Перший Літній університет для школярів в УжНУ

Цього року в Ужгородському національному університеті вперше провели новий цікавий захід, який має всі шанси стати традиційним і щорічним. 30 найталановитіших і найобдарованіших школярів із різних загальноосвітніх закладів Ужгорода на три тижні стали слухачами Літнього університету УжНУ.

За цей час учні ближче познайомилися з університетом, відвідали різні факультети, кафедри, музеї, лабораторії, навіть залу судових засідань, побачили, як проводяться цікаві досліди, поспілкувалися з викладачами та студентами. А ще їздили на екскурсії, грали в спортивні ігри, відпочивали і розважалися, адже студентське життя – це не тільки навчання.

Проект реалізували у співпраці з Ужгородською міською радою. На закритті Літнього університету проректор Ігор Король разом із заступником міського голови Ужгорода Олександром Білаком привітали десятикласників із успішним завершенням тритижневого «курсу» та вручили їм сертифікати і пам’ятні сувеніри.

Дехто з школярів, до речі, саме зараз остаточно визначився, на який факультет вступатиме через рік. Скажімо, точно матимуть студентів з числа нинішніх слухачів Літнього університету географічний, математичний, біологічний,  філологічний факультети, а також факультети міжнародних відносин та іноземної філології.

Одна зі слухачок Літнього університету, Альона Мінаєва, довго вагалася з вибором майбутньої професії. Обирала між кількома факультетами, але після ближчого знайомства з УжНУ визначилася: стане міжнародником.

Інший десятикласник, Олександр Глебена, за три тижні також остаточно упевнився в своєму виборі: «Всі факультети представилися з найкращої сторони, всі досить гарні й цікаві. Але мені особливо сподобався математичний. Я був націлений саме на нього, бо добре розумію математику. Надіюсь у подальшому вступити на «системний аналіз». Під час спілкування з викладачами дізнався, що це одна з провідних спеціальностей, яку може дати цей факультет», – ділиться враженнями Сашко.

Цікаво, що після закінчення Літнього університету всі школярі пройшли невеличке анонімне анкетування: в УжНУ хотіли почути щирі відгуки школярів про три тижні, проведені в університеті. Організовуючи анкетування, мали на меті виявити моменти, де, можливо, недопрацювали. Щоб врахувати такі речі наступного року.

Утім, як показало опитування, молодь абсолютно щиро задоволена Літнім університетом: і формою організації, і змістовим наповненням. Ось кілька відповідей на запитання про враження від Літнього університету:

– Все було просто дуже-дуже класно: нові люди, знайомства, друзі і купа всього корисного для майбутнього.

– Це було круто! Я навіть в останній день плакала! Завдяки поїздкам склалося багато спогадів і ми всі здружилися. Взагалі, шкода, що цей Літній університет не цілодобовий)))

– Все дуже сподобалось. Залишилось багато емоцій та вражень, але жаль, що все так швидко пройшло.

Керівник Центру гуманітарно-виховної роботи УжНУ Марія Яцьків, яка була відповідальною за організацію заходів Літнього університету, згодна зі школярами: «І для них, і для нас на початку три тижні здавались дуже довгим періодом, але вони пролетіли, як декілька днів. На закритті Літнього університету вже ніхто з нас не хотів, щоб він закінчувався…»

Зважаючи на успішність першого Літнього університету, і керівництво УжНУ, і влада обласного центру мають намір наступного року не лише продовжити, а можливо, й розширити проект.

Джерело: http://osvita.ua/vnz/61294/

Leave a Reply