RADIO7

#добреналаштоване

QuTech запускає браузер для квантового Інтернету

QuTech запускає браузер для квантового Інтернету

Минулої п’ятниці нідерландська організація QuTech представила фактично перший браузер для квантового Інтернету. В урочистій обстановці було запущено «квантовий мережевий браузер» QNE (Quantum Network Explorer). Фактично QNE є програмним стеком для розробки квантових застосунків широкодоступними програмними інструментами і навіть без необхідності знань з квантової фізики.

 

Quantum Network Explorer

 

Нідерландська дослідницька організація QuTech – це національний центр квантових досліджень під патронажем Делфтського технологічного університету (TU Delft) та Нідерландської організації прикладних наукових досліджень (TNO), а також об’єднання Quantum Delta NL. Діяльність QuTech також відбувається в рамках робіт, що займаються загальноєвропейським Альянсом квантового Інтернету. Створення програмних інструментів для прозорого та простішого конструювання квантових застосунків – це одна з основ майбутнього квантового Інтернету, яке рано чи пізно настане.

 

Quantum Network Explorer

 

Зараз Quantum Network Explorer працює на симуляції квантових комп’ютерів. У майбутньому симуляцію буде замінено справжнім квантовим «залізом». Навесні цього року в QuTech створили прототип тривузлової мережі Інтернет з підтримкою квантового протоколу обміну даних через квантовий маршрутизатор. Інакше кажучи, квантове «залізо» вже можна випробовувати лише на рівні протоколів обміну, ставлячи експерименти не на симуляторі, а на реальному обладнанні з квантовими властивостями.

 

 

Втім, запуск Quantum Network Explorer має інші завдання – це намір навчити програмуванню для квантових платформ якнайбільше фахівців. Доступ до браузера та платформи для розробників можна знайти за цим посиланням.

Джерело.

Владислав

    Leave a Reply