RADIO7

#добреналаштоване

Протести в Грузії: усі подробиці

Протести в Грузії: усі подробиці

Протести у Грузії почалися вчора, 20 червня 2019 року, через виступ російських політиків у парламенті країни. Всі подробиці про ситуацію в Грузії – в матеріалі РБК-Україна.

Опозиція анонсувала відновлення протестів в Грузії

Глава грузинської опозиційної партії “Національний рух” Григол Вашадзе заявив, що сьогодні о 19:00 (за місцевим часом) протести в Грузії біля будівл парламенту відновляться. За його словами, протести – це “протистоянням громадян і влади, яка оформилася як режим”.

В ході протестів в Грузії потрадалі близько 240 осіб

За словами начальника Управління координації надзвичайних ситуацій Міністерства праці, охорони здоров’я та соціального захисту Грузії Автанділа Талаквадзе, після протестів в Грузії в тбіліських клініках опинилися близько 240 осіб, з них 80 поліцейських.

Він також зазначив, що на даний момент в лікарнях залишаються 102 пацієнта, одна людина в поганому стані, ще двох прооперували. Двом постраждалим через травми медики видалили очі.

Реакція влади Грузії

Президент Грузії Саломе Зурабішвілі заявила, що протистояння в країні вигідні Росії. Вона зазначила, що через події в парламенті “гідність країни було порушено, але це не виправдовує штучну хвилю антидержавних дій, спрямованих на вторгнення в парламент і повалення уряду”.

Прем’єр-міністр Грузії Мамука Бахтадзе, коментуючи протести у Грузії і силовий розгін демонстрантів, заявив, що поліція діяла за законом. Він також поклав відповідальність за насильство в ході протестів на опозицію.

Через протести у Грузії президент країни і спікер парламенту перервали міжнародні візити

Президент Грузії Саломе Зурабішвілі перервала візит до Білорусі,а голова парламенту Грузії Іраклій Кобахідзе – в Азербайджан.

Зурабішвілі повинна була повернутися в Грузію завтра ввечері, але через події в Тбілісі повернеться сьогодні; візит Кобахідзе в Баку повинен був завершитися 22 червня.

Поліція розігнала протести у Грузії

Станом на ранок 21 червня грузинські ЗМІ повідомили про зростання числа постраждалих – їх стало кілька сотень. Точне число на даний момент не відомо, але повідомляється, що серед постраждалих є і журналісти.

За даними ЗМІ, поліція Грузії відкривала вогонь по активістам гумовими кулями, після чого правоохоронці розігнали протести в Грузії, а частина мітингувальників була затримана.

Протести в Грузії: усі подробиці

Фото: twitter.com ermakovaTT

Поліція застосувала сльозогінний газ

Вночі поліція Грузії застосувала проти участіков протесту сльозогінний газ, після чого частина активістів залишила територію біля парламенту. Пізніше в Мінохоронздоров’я країни повідомили про перших потерпілих. Спочатку повідомлялося про 14 постраждалих серед активістів і 38 – серед правоохоронців.

Протести в Грузії: причина

Протести у Грузії почалися через візит російського депутата Сергія Гаврилов в Грузію. У грузинському парламенті йому надали можливість відкрити Міжпарламентську асамблею православ’я, а також зайняти крісло спікера. Після цього депутати опозиційних партій Грузії “Європейська Грузія” і “Єдиний Нацрух” заблокували трибуну і зірвали проведення асамблеї. На тлі протестів російська делегація покинула Тбілісі.

Після цього тисячі людей вийшли на акцію протесту до парламенту Грузії з вимогою відставки чиновників, яких вони вважають відповідальними за подію. Зокрема, активісти вимагали відставки глави Міністерства внутрішніх справ Грузії Георгія Гахарія, голови парламенту країни Іраклія Кобахідзе та голови Служби держбезпеки Вахтанга Гомелаурі.

Глава МВС Грузії, коментуючи вимоги активістів, заявив про готовність піти у відставку. У свою чергу спікер парламенту, який на момент протестів перебував за межами країни, йти у відставку не збирається.

У ході протестів деяким демонстрантам вдалося прорватися в будівлю парламенту. У МВС країни закликали учасників протестів у Грузії підкоритися запиту поліції і покинути територію парламенту,а в іншому випадку попередили, що “поліція прийме заходи, передбачені законом”.

Джерело:https://www.rbc.ua/ukr/news/protesty-gruzii-podrobnosti-1561105528.html

Makhanets Alex

    Leave a Reply