RADIO7

#добреналаштоване

Посол України впевнений, що Німеччина «дозріє» до рішення про постачання танків Leopard

Посол України впевнений, що Німеччина «дозріє» до рішення про постачання танків Leopard

Новопризначений посол України у ФРН Олексій Макеєв впевнений, що Німеччина дозріє до політичного рішення про постачання Україні броньованої техніки й танків Leopard.

Про це він заявив в інтерв’ю LIGA.net, передає Укрінформ.

«Те озброєння, яке постачається Україні, однозначно є оборонним. Україна захищає свою територію і не збирається ні на кого наступати. Я впевнений, що Німеччина дозріє до політичного рішення про постачання броньованої техніки й танків, як ми могли переконати Німеччину змінити позицію щодо систем залпового вогню, артилерії, переносних зенітно-ракетних комплексів, а також систем ППО. Бо окрім IRIS-T, згадаймо 30 «Гепардів», які захищають наше небо», – сказав Макеєв.

Він зауважив, що це все складна дипломатична робота. Водночас посол зазначив, що у сприйняті владою Німеччини війни в Україні постійно відбуваються «тектонічні зміни».

«Сам факт російського нападу 24 лютого призвів до переосмислення ролі Німеччини та її східної політики. Візити Шольца, міністерки закордонних справ Анналени Бербок та президента Штайнмаєра дуже сильно вплинули на цих політиків. Саме я буду намагатись переконати німців дивитись на Україну очима українців. І Німеччині слід віддати належне. Вона поставила в Україну значну частину озброєння. Вона взяла на себе лідерство в постачаннях систем протиповітряної оборони», – зазначив посол України.

Як повідомлялося, 11 жовтня Німеччина передала Україні перший комплекс протиповітряної оборони IRIS-T. Канцлер ФРН Олаф Шольц у виступі на відкритті 5-го німецько-українського бізнес-форуму з відбудови України в Берліні заявив, Німеччина якнайшвидше поставить Україні ще три комплекси протиповітряної оборони IRIS-T, кожен з яких може захистити велике місто.

Джерело.

Владислав

    Leave a Reply