RADIO7

#добреналаштоване

Польща повинна вимагати від росії відшкодування за Катинський злочин – Дуда

Польща повинна вимагати від росії відшкодування за Катинський злочин – Дуда

Польща повинна звертатися до міжнародних судових інституцій про визнання відповідальності росії, як правонаступниці СРСР, за Катинський злочин. Варшава має ініціювати сплату москвою відшкодування.

Про це під час зустрічі з родинами жертв Катинського злочину заявив президент Польщі Анджей Дуда, передає Укрінформ із посиланням на офіційний сайт глави польської держави.

“Я не сумніваюся, що російська держава сьогодні несе на собі успадковану відповідальність за Катинський злочин. І якщо ми сьогодні можемо кому-небудь пред’явити претензії, то це до російської держави. І я вважаю, що цим шляхом треба йти”, – підкреслив Дуда.

Він наголосив, що відчуває моральний й історичний обов’язок перед поляками “поновити спробу отримання від міжнародних судових органів ствердження факту злочину і встановлення відповідального за цей злочин”.

Катинський злочин – це розстріл військами НКВС понад 22 тис. польських офіцерів та інших представників довоєнної польської адміністрації у 1940 році поблизу села Катинь, а також поблизу Твері, Харкова, Києва та Мінська. Тривалий час радянська історіографія заперечувала факт знищення поляків радянськими спецслужбами і звинувачувала у цьому німців. Нацисти відкрили світові злочини НКВС у квітні 1943 року. СРСР лише в 1990 році визнав свою відповідальність за цей злочин. Утім, Росія й досі відмовляється передавати Польщі більшість архівних документів, що стосуються так званої катинської справи.

Джерело.

Владислав

    Leave a Reply