RADIO7

#добреналаштоване

Польща лобіюватиме надання Україні літаків натівських стандартів – Дуда

Польща лобіюватиме надання Україні літаків натівських стандартів – Дуда

Польща лобіюватиме серед союзників надання Україні літаків натівських стандартів і продовжить поступову передачу нашій країні винищувачів МіГ-29.

Про це в інтерв’ю Польському радіо заявив у четвер президент Польщі Анджей Дуда, передає Укрінформ.

“Україна повинна мати авіацію, яка буде здатною боротися і протистояти російській авіації, і не допустити переваги росії в повітрі. Поки ми можемо це робити за рахунок МіГ-29, то це добре, адже Україна також володіла ними й українські пілоти вміють ними управляти”, – підкреслив Дуда.

Він зауважив, що Польща має обмежену кількість МіГ-29 і їх незабаром вже майже не залишиться. За його словами, Польща їх також надалі використовуватиме, ці винищувачі залишаться в Польщі доти, доки будуть потрібними для виконання місій і їх не буде замінено на FA-50 з Південної Кореї.

“Щойно ці літаки до нас прибуватимуть, а ми їх замовили 48 одиниць, ми зможемо поступово передавати (Україні – ред.) те, що з точки зору НАТО є застарілим”, – підкреслив президент РП.

Відповідаючи на питання щодо передачі Україні літаків F-16, Дуда наголосив, що це питання є “складним”.

“З польської точки зору, по-перше, у нас їх порівняно мало. Насамперед ми будемо лобіювати серед країн НАТО, щоб Україна могла зрівноважити російську силу у повітрі, щоб вона мала для цього необхідну базу, щоб ті країни, які це можуть, надавали Україні свої літаки натівських стандартів”, – підкреслив Дуда.

Як повідомляло агентство, у середу під час спільної пресконференції у Варшаві з Президентом України Володимиром Зеленським, відповідаючи на запитання власкора Укрінформу, польський лідер заявив, що Польща вже передала Україні загалом вісім літаків МіГ-29 та готує до передачі шість винищувачів цього типу. Польський президент також повідомив, що країна ще має винищувачі МіГ-29, які були модернізовані за стандартами НАТО і застосовуються в місії НАТО Air Policing. За його словами, ці літаки ще потрібні польській стороні. Водночас він наголосив, що з надходженням до Польщі замовлених раніше літаків, таких як південнокорейські FA-50 та американські F-35, країна може розглянути передачу цих МіГів Україні у майбутньому.

Польща придбала 48 південнокорейських літаків FA-50. До кінця року в країну мають бути доставлені 12 літаків конфігурації, яка використовується корейськими ВПС.

Джерело.

Владислав

    Leave a Reply