RADIO7

#добреналаштоване

Першу українську місію на Місяць виконають у 2022 році

Першу українську місію на Місяць виконають у 2022 році

Торік Україна стала дев’ятою країною, яка приєдналася до міжнародної програми NASA Artemis з дослідження Місяця, Марса, комет і астероїдів в мирних цілях. А сьогодні приватна україно-британська компанія Spacebit, яка розробляє космічні технології, заявила про запуск першої української місії на Місяць у 2022 році.

«Ми летимо на програмі NASA Clips. Це перша місія не тільки для України, але і для США за довгі роки, – розповів засновник і генеральний директор Spacebit Павло Танасюк. – Наша місія спочатку британська, у нас є місяцехід, який і полетить на Місяць, доставить спеціальний науковий вантаж. Українська сторона виготовить спеціальну камеру і сенсор радіації. За допомогою сенсора ми отримаємо рівень радіації на Місяці. Зібрані дані допоможуть майбутнім астронавтам». Вони будуть виготовлені українськими інженерами та протестовані компанією спільно з Конструкторським бюро «Південне», Науково-виробничим підприємством «Меридіан» ім. Корольова, підприємством Екотест та ТитанЕра.

 

Spacebit

 

Очікується, що вартість британської місії складе понад $5 млрд, в той час, як витрати української сторони будуть знаходитися в межах $1-1,5 млн. Основна частина її витрат припадає на доставку вантажу з розрахунку $1,5 млн за кг. За словами депутата Верховної ради України Дмитра Наталуха, у 2019 був прийнятий спеціальний закон, який дозволяє приватні космічні проекти. До цього освоєнням космосу могли займатися тільки державні організації.

Відзначимо, що Танасюк анонсував відправку наукової апаратури на Місяць ще в 2019 році. Як підкреслювалося, компанія Spacebit, заснована на британських островах, повинна була стати першою в Великобританії, що доставила свій вантаж на поверхню природного супутника Землі. Відправка намічалася на 2021 рік. У той час ні про яку Україну він навіть не згадував. Тим часом на Україні заявили про плани запустити в космос 7 супутників в рамках нової космічної програми.

Як вважає Танасюк, така місія дозволить Україні приєднатись до клубу привілейованих країн, які доставили вантаж на супутник. Подібна логістика до цього вдавалась лише трьом державам — США, Китаю та Росії.

 

Spacebit

 

Це відродить роль України як космічної держави на міжнародній арені та надасть старт для розвитку вітчизняних космічних проєктів у співдружності з державним сектором. «Про цей проєкт дізнаються у всьому світі, адже Україна стане однією з небагатьох держав, яка змогла успішно доставити науковий вантаж на Місяць» – додав Танасюк.

Spacebit – це приватна британська компанія, яка розробляє технології космічної робототехніки для місячних і планетарних місій, працює над інструментами аналізу космічних даних і роботизованими концепціями дослідження космосу, які включають штучний інтелект і передову мікробототехніку. Spacebit була заснована в 2014 році українцем Павлом Танасюком.

Джерело.

Владислав

    Leave a Reply