RADIO7

#добреналаштоване

Пентагон відстежує китайську ракету, яка вийшла з-під контролю і рухається до Землі

Пентагон відстежує китайську ракету, яка вийшла з-під контролю і рухається до Землі

Це схоже на сюжетну лінію фільму Брюса Вілліса: учора Пентагон заявив, що відстежує велику китайську ракету, яка вийшла з-під контролю і, як очікується, знову увійде в атмосферу Землі в ці вихідні. Космічне командування США відстежує її траєкторію, і, як сказав у своїй заяві для CNN представник міністерства оборони Майк Говард, поява китайської ракети Long March 5B очікується «десь 8 травня».

Говард сказав, що точна точка приземлення ракети буде відома тільки протягом декількох годин після входу в атмосферу, і щоденні оновлення про її місцезнаходження надаватимуться на веб-сайті Space Track. Фахівці з Aerospace.org також відстежують ракету і станом на вечір вівторка передбачали її прибуття 8 травня, близько 21:30 за тихоокеанським часом, хоча прогнози можуть змінитися.

Але не панікуйте. Джонатан Макдауелл, астрофізик з астрофізичного центру Гарвардського університету, сказав CNN: «Ризик того, що вона вразить нас, неймовірно малий. І тому я б не втратив ні секунди сну через це». За його словами, оскільки Тихий океан покриває велику частину Землі, уламки, імовірно, впадуть десь у його водах. Макдауелл також скорегував проміжок часу, коли очікується прибуття уламків, на період з 8 по 10 травня.

 

Long March 5B допомогла 28 квітня запустити Tiangong, основний модуль китайської космічної станції нового покоління. Завершення будівництва космічної бази заплановано на кінець 2022, щоб в наступному десятилітті Китай став центром наукових досліджень і єдиним оперативним космічним середовищем проживання за межами Міжнародної космічної станції.

Tiangong

До речі, ще у 2018 відбулися аналогічні події, коли вийшла з-під контролю китайська космічна станція Tiangong-1 і пізніше увійшла в атмосферу над океаном недалеко від Таїті. Ніхто не постраждав, а уламки або згоріли, або знайшли новий дім на дні південної частини Тихого океану.

Джерело.

Leave a Reply