RADIO7

#добреналаштоване

Парламент Греції погодив зміну назви Македонії

Парламент Греції погодив зміну назви Македонії

Грецький парламент проголосував за зміну назви сусідньої Македонії на Республіку Північна Македонія. Це покладе край давнім суперечкам між двома країнами та відкриє Скоп’є шлях у ЄС та НАТО.

«За» проголосували 153 члени парламенту, 143 — виступили проти. Голосування мало відбутися ще у четвер, 24 січня, проте законодавці були змушені продовжити дебати ще на один день. Парламент Македонії ратифікував угоду 11 січня. Аби змінити назву, тепер у Македонії повинні затвердити зміни до Конституції, інформує Громадське.

Проти угоди виступає опозиція в обох країнах, а напередодні голосування тисячі людей протестували біля парламенту Греції. Вони незадоволені тим, що жителі перейменованої країни чи їх національні атрибути все одно будуть називатися «македонськими».

«Греки виступають проти угоди, бо саме слово «македонський» викликає у них сумніви, оскільки вони побоюються привласнення македонської мови, етнічності, входження етнічної меншини македонців у Греції до складу майбутньої Північної Македонії», — пояснила в ефірі Громадського.Світ аналітик Центру «Нова Європа» Тетяна Левонюк.

Македонія з часів розпаду Югославії сперечається з Грецією щодо назви. На вимогу Греції Македонія була прийнята в ООН в 1993 році під назвою Колишня Югославська Республіка Македонія (КЮРМ). Греція наполягає на тому, щоб назву Македонії було змінено, щоб уникнути плутанини з грецькою провінцією — історичним регіоном Македонія, яка межує з однойменною незалежною республікою.

Наприкінці вересня у Македонії відбувся всенародний референдум щодо цього питання. Однак його визнали таким, що не відбувся через недостатню явку виборців: на дільницях проголосувало лише 36,84% населення при необхідних 50%. Водночас з тих, хто взяв участь у референдумі, 91,46% підтримали зміну назви.

Неформальний дедлайн для виконання угоди, підписаної у червні між Грецією та Македонією, спливає у березні 2019 року. Таким чином грецький парламент зможе ратифікувати її до загальних виборів, на яких великі шанси на перемогу мають сили, що виступають проти угоди.

Джерело: https://hromadske.ua/posts/parlament-greciyi-pogodiv-zminu-nazvi-makedoniyi

Leave a Reply