RADIO7

#добреналаштоване

Палац роду Перені у Виноградові

Палац роду Перені у Виноградові

Будівля кінця XIV ст. Одна з найстаріших пам’яток палацової архітектури Підкарпатської Русі. Родина Перені вирішила побудувати палац в місті, після того, як у 1557 р. королівське військо штурмувало їх замок. Дешевше виявилось не відновлювати фортецю, а побудувати новий палац. Більше того, було підібрано стратегічно вигідніше та безпечніше місце для будівлі.

Спочатку палац був одноповерховим, і  лише в XVII ст. було надбудовано другий поверх. Палац набув легкого відтінку бароко. Перший поверх використовувався під господарчих потреб, на другому ж поверсі були житлові приміщення та велика зала. Стіни палацу товсті, масивні, кімнати порівняно низькі, перекриття склепінчасті.

Палац гармонійно доповнює флігель. Праворуч від входу в 1989 р. було встановлено меморіальну дошку на честь одного з найяскравіших представників роду Перені Зігмунда. Свого часу він заснував у місті лікарню. Барон був досить гоноровим і вільнолюбивим, а також подейкують, що він входив до закритого клубу масонів. Він став одним із героїв революції 1848-1849 рр., за що й був страчений.

Саме на період життя барона Зігмунда припадає розквіт впливовості роду Перені. Під його керівництвом одразу за палацом було розчищено і закладено парк на 12 гектарів. Дерева добиралися оригінальних і рідкісних порід, поміж насадженнями проходили доріжки для катання на конях і прогулянок.

 

Leave a Reply