RADIO7

#добреналаштоване

ОБСЄ припиняє роботу проєктів в Україні через вето росії

ОБСЄ припиняє роботу проєктів в Україні через вето росії

Голова ОБСЄ, міністр закордонних справ Польщі Збігнєв Рау та генеральний секретар ОБСЄ Хельга Марія Шмід заявили, що організація ініціювала заходи щодо закриття Офісу координатора проєктів в Україні через позицію росії.

Як передає Укрінформ, про це йдеться у заяві ОБСЄ.

«На жаль, незважаючи на переважну підтримку держав-учасниць (ОБСЄ – ред.) продовження важливої роботи, яку Координатор проєктів виконував (в Україні – ред.) протягом 23 років, консенсусу щодо продовження його мандату не було досягнуто через позицію рф», – заявив Рау.

Він додав, що польське головування в ОБСЄ докладатиме всіх зусиль, щоб зберегти безцінний досвід і знання, набуті Координатором проєктів в Україні, і забезпечити, щоб ОБСЄ залишалася присутньою та співпрацювала з Україною.

«Сьогодні, коли країна стикається з безпрецедентними викликами та труднощами через війну, наша підтримка важлива як ніколи», – наголосив він.

Зазначається, що вся діяльність Офісу координатора проєктів в Україні припиняється з 1 липня.

З моменту свого розгортання в Україні у 1999 році, Офіс підтримував країну в її зусиллях щодо реформ, виконуючи важливу роботу в багатьох сферах, зокрема, реформи, боротьби з торгівлею людьми та підтримки країни в її зусиллях з гуманітарного розмінування до захисту навколишнього середовища та свободи ЗМІ.

Як повідомляв Укрінформ, наприкінці березня росія заблокувала продовження мандата Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні, яка існувала з 2014 року.

Джерело.

Владислав

    Leave a Reply